Nagi Mancini, zgorszony Lotito i dyrektor techniczny

Dziennikarze i byli piłkarze Giallorossich komentują ostatnie wydarzenia w Romie.

fot. © asroma.com

Mario Corsi dla Centro Suono Sport:

– W gazetach wywyższa się Lazio tylko po to by atakować Mourinho. Lotito zgorszył się, bo zobaczył penisa Manciniego: ale czy zdaje sobie sprawę, że on był w szatni? Czy jest coś nie tak w tym, że ktoś bierze prysznic? Nie rozumiem tego skandalu. Ponieważ Lotito spoglądał uważnie na Manciniego, Mourinho powiedział mu: „Na co się gapisz?”. Lotito i tak poszedł do mediów i powiedział, że Mancini był nagi… Oto co przynoszą derby, oprócz niezasłużonej wygranej Lazio, mały, absolutnie śmieszny, skandal, któremu gazety nadają wielkie znaczenie.

Sandro Sabatini dla Radio Radio:

– Dybala musi udowodnić, że jest wielki nie tylko z malutkimi zespołami. Rozumiem dlaczego został zmieniony, jeśli pomyślę o jego występie z pierwszej połowy.

Giulia Minzoni dla Tele Radio Stereo:

– Kontuzja Karsdorpa jest dużą stratą. W ostatnim czasie Dybala stał się mniej wpływowy na grę. Nie chciałabym żeby taki sposób gry Romy zaszkodził jakościowym piłkarzom.

Stefano Borghi dla Tele Radio Stereo:

– Sampdoria jest bardzo niebezpieczną drużyną, Romie nie będzie łatwo. Celik nie pokazał jeszcze swojej wartości, jest bardziej dostosowany do gry w czwórce obrońców. Teraz przyszedł jego moment i musi pokazać dlaczego został kupiony.

Gianluigi Lengua dla Radio Radio:

– Uważam, że zachowanie Romy jest jej jedynym sposobem na wywarcie presji na system piłkarski. Napoli, dla przykładu, ma prezydenta, Lazio tak samo, a Roma? Nie sądzę, że z arbitrami można dojść do kompromisu. Jedynym, co powinna zrobić Roma, to uspokoić się. Nie można oczekiwać niczego od sędziów, gdyż powiedzą, że błędy są popełniane w dobrej wierze. Każdego dnia piłkarze Romy doświadczają zawirowań. Trzeba wziąć pod uwagę dzwonki alarmowe ze strony Kumbulli i Cristante. Jeśli Mourinho odejdzie, Roma musi się poprawić, biorąc trenera zwycięskiego i z charakterem. Conte odrzucił Romę gdy była w takiej samej sytuacji z finansowym fair play. Roma nie może robić mercato, jeśli nie będzie sprzedawać. Nie wystarczy mieć zespół mocny na papierze, potrzeba mocnej drużyny na boisku. Roma nie strzela goli, ma ósmy atak w Serie A.

Franco Melli dla Radio Radio:

– Uważam, że konieczna jest osobista interwencja ze strony Rocchiego. Roma nie jest w stanie dokonać autokrytyki. Dzięki otwartemu dialogowi z sędziami Roma może zrozumieć. Nigdy nie myślałem, że Roma będzie mogła grać tak źle czy nie grać po prostu w niektórych meczach w piłkę. Jeśli chcemy dokonać poważnych refleksji, stwierdzając, że wszystkie walory Mourinho odnoszą się do osoby z przeszłości, która dzięki temu sprowadziła ludzi na stadion, to jak najszybciej dokooptował bym do niego wielkiego trenera. Byłby Mourinho w roli dyrektora technicznego z wielkim trenerem u boku. Taktycznie uważam, że Roma jest jedną z najgorszych drużyn w lidze.

Alessandro Austini dla TeleRadioStereo:

– Jak młody trener jak Foti może myśleć, że takie zachowanie pomoże mu w karierze? Salzarulo nigdy nie został usunięty przez sędziego i jest jedynym z licencją UEFA A, być może dlatego zależy mu na karierze. Pedro? Nie zrobił i nie powiedział nic, na murawie leżał jego kolega z zespołu. Mówimy tutaj o surrealistycznej sytuacji. Inni nie są święci, ale to co widzimy nie ma sensu i zmęczyło już wszystkich. Wielki zespół mści się stawiając się wyżej w tabeli od rywala i wygrywając Ligę Europy, nie takimi zachowaniami.

Gianluca Piacentini dla Rete Sport:

– Gdyby Roma nie była najbardziej karaną w Serie A, prawdopodobnie nie byłoby tych wszystkich wykluczeń na ławce. Na pewno nie pomagają ciągłe protesty wychodzące z ławki. Mogę się zgodzić z faktem, że na ławce są przesadzone reakcje, jednak nie wymaże to krzywd wyrządzonych Romie…

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  22 marca 2023, 05:34

  Wyników nie ma ale z Jozkiem nudzić się nie można. Jest chociaż kabaret pierwsza klasa :)

 • ZupaRomana
  22 marca 2023, 07:48

  "oprócz niezasłużonej wygranej Lazio"
  4/6 przegranych derbów w ciągu ostatnich 3 sezonów, 3 sezony roma niżej od Lazio w tabeli…