Mourinho zawieszony na cztery mecze i inne sankcje

Cztery kolejki zawieszenia dla Jose Mourinho to jedna z sankcji po finale Ligi Europy.

fot. © asroma.com

UEFA wydała werdykt w sprawie zachowania Jose Mourinho pod adresem sędziego Taylora po meczu finału Ligi Europy. Ukarany za niewłaściwe zachowanie kibiców w finale oraz w meczu domowym z Leverkusen został też klub.

Jose Mourinho został zawieszony na cztery najbliższe mecze w europejskich rozgrywkach za pomeczowy incydent ze stadionowego parkingu, gdzie nazwał sędziego Taylora „pieprzoną hańbą”. Roma została ukarana z kolei 55 tysiącami euro kary. 50 tysięcy za rzucanie z sektora kibiców Romy przedmiotów na murawę, odpalenie fajerwerków i wyrządzenie szkód na stadionie. Kolejne 5 tysięcy euro kary to efekt niewłaściwego zachowania drużyny. Ponadto zamknięto dla kibiców Giallorossich pierwszy wyjazdowy mecz w europejskich pucharach. Dodatkowo klub ma 30 dni na skontaktowanie się z węgierską federacją w celu likwidacji szkód jakie wyrządzili kibice na stadionie (m.in. dwa połamane krzesła).

Za mecz Roma-Leverkusen na Olimpico klub został ukarany 30 tysiącami euro kary i zamknięciem trybun na minimum 6 tysięcy miejsc, w jednym meczu, za rzucanie przedmiotów z trybun. 32,5 tysiąca euro to kara za odpalanie środków pirotechnicznych, a 18 tysięcy to sankcja za blokowanie przez kibiców wejść publicznych.

Jak podają włoskie media, Roma czeka na dokumentację od UEFA i złoży odwołanie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  21 czerwca 2023, 19:28

  Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony po co Józef kopie się z koniem ? A z drugiej strony tej mafi z UEFA bynajmniej nie darze sympatią i automatycznie Mourinho budzi we mnie mile uczucia jak idzie na wojnę z tymi …

 • RomanoItaliano
  21 czerwca 2023, 20:40

  Lol, chyba tylko Roma musi płacić za szkody na stadionie xD

 • samber
  21 czerwca 2023, 21:21

  Tak jak w innych przypadkach krytykowałem zachowanie Jose, tak w sprawie Taylora murem stoję za Mou. To co ten ch* wyrabiał to się w głowie nie mieści. Od samego początku było widać że aż mu piana z pyska leci żeby nas powstrzymywać od grania. A ręka w polu karnym to już wisienka na tym torcie. Dobrze mu Mou powiedział.

  • Batigol
   21 czerwca 2023, 21:24

   W 100% popieram

 • mold
  21 czerwca 2023, 21:25

  Ja tez jestem zdania że Siwy dobrze zareagował. Finał, stawka ogromna, a ten mistrz z gwizdkiem nawet się nie pochylił nad kontrowersją w polu karnym. Moim zdaniem i tak szanse na strzelenie karnego i dowiezienie wyniku były 50/50, ale nie zmienia to faktu że Łysy zachował się najgorzej jak mógł.

 • takitam
  22 czerwca 2023, 07:12

  A ten dzban Taylor pewnie jeszcze z siebie dumny…

  • RomanoItaliano
   22 czerwca 2023, 07:16

   Czy ja wiem, zobaczymy jakie mecze będzie sędziował w Europie

 • abruzzi
  22 czerwca 2023, 08:10

  Takie są kary za zbesztanie sędziego czy to przez piłkarza czy trenera, co nie zmienia faktu, że chłop słusznie zrobił.
  Natomiast o ile co do zasady kara może być słuszna, o tyle co do sytuacji chyba nie. UEFa powinna się zajmować tym co się dzieje na murawie w trakcie meczu i zaraz po nim (na boisku). To miało miejsce godzinę później na parkingu pod stadionem. Rozumiem, że jakby dzień później spotkali się przypadkowo w jakiejś restauracji i Mourinho pojechał tego Taylora, to też by UEFA wkroczyła do akcji i dała karę? Śmieszna skorumpowana organizacja.