Mourinho krytykuje postawę Romy z pierwszej połowy przeciwko Juve

Jose Mourinho nie krył swojego niezadowolenia z postawy piłkarzy Romy w pierwszej połowie. Portugalski trener w pomeczowym wywiadzie dla DAZN w dość ostry sposób odniósł się do tego, jak wyglądał obraz gry do przerwy w meczu z Juventusem.

fot. © asroma.com

Trener Romy, Jose Mourinho nie był zadowolony z wysiłku swojego zespołu w dzisiejszym remisie 1-1 na stadionie Juventusu. Special One nie przebierał w słowach, omawiając to jak piłkarze Romy zaprezentowali się w pierwszej połowie.

– „Mieliśmy w cholerę szczęścia w pierwszej połowie” – powiedział po meczu dla DAZN. „Potem w drugiej połowie udało nam się coś zrobić”.

– „W przerwie powiedziałem mojej drużynie, że się ich wstydzę. Wstydziłem się” – kontynuował. „Druga połowa była lepsza. Ale nie chodzi o taktykę. Chodzi o postawę, mówimy o postawie”.

– Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby tu przyjechać i grać w ten sposób. Powiedziałem Salvatore [Foti, asystent Mourinho]: módlcie się, abyśmy przegrywali tylko 1:0 do przerwy. Dla nas stracenie tylko jednego gola do przerwy było fantastyczne.

– Nic nie zrobiliśmy, mieliśmy tylko szczęście. W drugiej połowie widzieliśmy inny zespół, niestety ławka nie oferuje ofensywnych rozwiązań. Bez Zaniolo, bez Wijnalduma… Maxowi ze wszystkimi problemami, jakie ma, udałosię wprowadzić zmiany.

– Trudno było zdjąć Manciniego z boiska. Obrońcy padli ofiarą strasznej gry. W pierwszej połowie było naprawdę źle. Z drugiej połowy jestem bardzo zadowolony. Juve wie, jak zarządzać grą, taktycznie są dobrzy.

– „W drugiej połowie dobrze sobie radziliśmy, to dla nas ważny punkt” – podsumował. „Tammy był szczęśliwy, ponieważ wiedział, że jego gol sprawi, że i ja będę trochę szczęśliwszy”.

Mourinho wspomniał również o rychłym przybyciu Andrei Belottiego: „Zobaczymy, czy jutro przyjdzie ktoś, kto może nam pomóc, kto może popchnąć Abrahama, by bardziej sie starał. Wszyscy wiemy, o kim mówię, ale dopóki nie ma oficjalnej informacji…

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • takitam
  27 sierpnia 2022, 22:51

  Mou musisz pogadać z ich trenerem.
  Może niech weźmie parę lekcji od Spalla jak się gra w ataku.

  • RomanoItaliano
   27 sierpnia 2022, 23:07

   Nie do końca się zgodzę, tu nie chodzi o taktyke. U nas nikt nie bierze odpowiedzialności za grę, każdy boi się jakiegoś rajdu z piłką. Chyba jedyny zrobil Zalewski przy lini? Dlatego tak liczyłem na Wjanalduma, gość z takim doświadczeniem odmienilby nasz srodek i może jakoś by to wyglądało…Paulo w tym meczu nie oceniam, bo dla niego to było przeżycie. Chris widać doświadczenie w obronie i ładnie grał, ale reszta dramat, dramat mentalny.

 • riss
  27 sierpnia 2022, 23:06

  Nie ma co wychwalać Spalla pod niebiosa, oferuje ładny styl gry ale nigdy w życiu niczego nie wygrał.

  • takitam
   27 sierpnia 2022, 23:11

   Spoko. Mourinho ma szanse zmienić moje zdanie w tym temacie. Puchar Włoch się nie liczy. Tylko Scudetto.

 • bartlomiej1
  28 sierpnia 2022, 02:55

  Ktoś na czacie podczas meczu napisał ze na wf uczą zeby tak piłki nie wybijać jak Spina. Załamany jestem jak tak można zagrać jak on to zrobił. Byli tak zesrani w pierwszej i trochę w drugiej połowie jak by ten mecz decydował o czymś.

 • Totnik
  28 sierpnia 2022, 09:26

  Za Spalla skończyłoby się 3-0 dla Juve a po meczu usłyszeli byśmy że zadecydowały epizody :) a dziewczęta by pogłaskał aby się nie stresowały. A Józek się w tańcu nie szczypie ..

  • Adamus
   28 sierpnia 2022, 11:06

   Dokładnie

  • Luke
   28 sierpnia 2022, 11:12

   Chyba innego Spala znamy bo po powrocie z Rosji to raczej też by ich przeorał po takiej połowie.

  • Totnik
   28 sierpnia 2022, 12:23

   Ja Spalla drugiej kadencji wymazuje z pamięci :)

  • takitam
   28 sierpnia 2022, 13:18

   Chyba jednak to nie ten poziom Juventusu co za Łysego.