Mourinho: Chciałem mieć De Rossiego i Tottiego

Jose Mourinho, jeszcze przed zwolnieniem z Romy, udzielił wywiadu, w którym zdradził, że na liście graczy, których chciałby trenować był m.in. Daniele De Rossi, jego następca na ławce Giallorossich.

fot. © asroma.com

W ostatnich miesiącach Jose Mourinho uczestniczył w spotach reklamowych „Topps”, poświęconych Euro 2024. Uczestniczyli w nich również m.in. influencerzy. Jeden z nich, Ohm, udokumentował dzień spędzony ze Special One. Przy tej okazji Portugalczyk był jeszcze trenerem Giallorossich, zanim zwolniono go 16 stycznia. W krótkim wywiadzie przyznał, że chciał w przeszłości trenować Daniele De Rossiego, który to zastąpił go niedawno w Trigorii.

Piękne wspomnienie, które w sobie nosisz?

– Jest ich wiele, pięknych i brzydkich, trudno wybrać. Jeśli musiałbym wybierać, to powiem, że ostatnie wspomnienie, z Romą. Nie jest to najważniejsze trofeum, jakie zdobyłem, ale powiem, że Conference League, ze względu na rozmiar radości, jaki przyniosło. Jednak zaliczyłem wiele fantastycznych meczów w karierze, które są warte zapamiętania, ciężko wybrać. Również spośród tych złych: przegrałem dwa półfinały Ligi Mistrzów w rzutach karnych, finał Ligi Europy w rzutach karnych, gdyż sędzia zdecydował, że nie mogliśmy wygrać.

Trenowałeś wielkie drużyny. Którego gracza chciałbyś trenować?

– Nie mam szczególnego gracza. Dla przykładu, Messi nie potrzebuje trenera. Kto mówi, że trenuje Messiego? To absurd: on potrafi wszystko i się z tym urodził, mógłbym jedynie powiedzieć, że trenowanie go było dla mnie zaszczytem. Pozostając przy Romie, chciałem De Rossiego w Interze i Realu Madryt, ale nie było to możliwe. Chciałem Tottiego w Interze, mimo że znajdował się w zaawansowanym piłkarsko wieku, ale nie było to możliwe. To gracze, których chciałem, ale nie dane było mi ich mieć.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  9 lutego 2024, 05:23

  "gdyż sędzia zdecydował, że nie mogliśmy wygrać" ahahaha no wiadomo że jak Józek przegrywa to tylko przez sędziów :) hehe jednak kabaret dalej trwa

  • buker7
   9 lutego 2024, 08:36

   Totnik, co jak co, ale akurat wtedy Taylor ładnie nas przełożył.

  • RomanoItaliano
   9 lutego 2024, 08:50

   Ogólnie Pan Taylor to ładnie też w Anglii przekłada 😅 no ale oprócz zrzucenia do niższej ligi na kilka kolejek to tak kar nie ma

  • buker7
   9 lutego 2024, 08:53

   Pytanie kto jest większym debilem – Taylor czy ten co go dopuszcza do ważnych spotkań?

  • shall
   9 lutego 2024, 09:00

   A u nas z Marescą co było? Podobnie, dostał bodajże 10 kolejek bana na Serie A, wrócił i dalej kręci.

  • lilninja
   9 lutego 2024, 09:29

   Czekam na moment jak sztuczna inteligencja będzie mogła sędziować :D chociaż piłka jaką widzimy jest chyba w swoim szczycie i teraz już z roku na rok będzie coraz mniej pieniędzy i zainteresowania.

  • RomanoItaliano
   9 lutego 2024, 09:45

   Brakuje sędziów na poziomie. I tak jak kolega wyżej pisze – piłka robi się coraz mniej atrakcyjna. Mlodzi wolą dziś inne rzeczy robić.

  • mold
   9 lutego 2024, 09:45

   Wiadomo brat Howarda Webba popełnił wielbłąda/albo wykonał po prostu zadanie, natomiast karnego trzeba jeszcze wykorzystać, a później przez kilkanaście minut bronić wyniku. Plus nikt nam nie kazał przegrać w karnych. My nie przegraliśmy tego finału wyłącznie z powodu jednej decyzji sędziego przecież.

  • RomanoItaliano
   9 lutego 2024, 10:09

   Oczywiście że nie, ale Taylor nie dał nam jednej z szans na wygranie zabraniem tej ręki 😂 chociaż Dybali już nie było, a Pelle by pewnie ciśnienia nie wytrzymał

  • Totnik
   9 lutego 2024, 10:40

   Mit że sędzia Nam zabronił wygrać finał jak widzę pozostanie na zawsze :)

  • RomanoItaliano
   9 lutego 2024, 10:41

   Nie zabronił, tylko odebrał nam dużą szansę :) bo ręka była i powinno to być zagwizdane. No, ale to Mou musi mieć pretensje tylko do siebie, bo oni się nigdy nie lubili i w końcu się odgryzł :)

  • mold
   9 lutego 2024, 11:17

   To też jest pewnego rodzaju karma, ważenie sobie piwa. Znając Muchomora to narzekał na sędziowanie prawie zawsze przy niekorzystnym wyniku, często słusznie a pewnie jeszcze częściej niesłusznie i niestety to też ma swoje konsekwencje w dłuższej perspektywie. Przecież ten poprzedni sezon w Romie z Siwym i gangiem Fotiego? Zachowywali się jak bydło na ławce.

  • RomanoItaliano
   9 lutego 2024, 11:43

   No on w Anglii z Tylorem miał ostro na pieńku, tak jak mówię – nie ma racjonalnego wytłumaczenia dlaczego karnego nie podyktowano, wszystko widział, var był. Po prostu Tylor ma siwego po dziurki w nosie i w końcu się mógł odgryźć :D

 • riss
  9 lutego 2024, 15:59

  Podoba mi się jak Jose nagle wychwala DDRa i Tottiego że chciałby ich trenować, jakby trenował Real to mówiłby że żałuje bo może już trenować Raula i Zidana… pierdzieli trzy po trzy jak zawsze :/