Moggi: Z Mourinho Roma przestałaby grać w piłkę, dobrze, że Friedkinowie to zrozumieli

Były dyrektor Juventusu wypowiedział się na temat zmiany trenera w Trigorii: "De Rossi jest prostym człowiekiem, dostosował się do środowiska i dał swobodę piłkarzom. Klub był odważny"

Pierwsze tygodnie Daniele De Rossiego w Romie były bez wątpienia przekonujące, dla niektórych trener przekroczył nawet najbardziej śmiałe oczekiwania. Również Luciano Moggi był miło zaskoczony byłym kapitanem Giallorossich, który okazał się trafnym wyborem ze strony Friedkinów.

„Zespół został uwolniony od koncepcji Mourinho, który bardziej dbał o siebie niż o drużynę. Słyszałem, jak krytykował zarówno zawodników, jak i klub. Był to dla niego sposób działania – albo to akceptujesz, albo nie. To także element jego osobowości – podkreślanie i eksponowanie postaci.” – powiedział były dyrektor Juve w Radio Radio.

„De Rossi to prosty człowiek, który dostosował się do środowiska i dał graczom swobodę, zwłaszcza przez przywrócenie im ich roli. Widzę zespół bardziej swobodny, mniej uzależniony od pomysłów trenera, ale nadal biorący udział w grze. Nie wygłasza kontrowersyjnych oświadczeń, jest przy zespole, i jego obecność jest zauważalna gdy przemawia. Jest inny niż Mourinho, który miał większy wpływ na kibiców i karał tych, którzy go krytykowali. Klub odważył się zrozumieć, że lepiej było dokonać zmiany, inaczej nie oglądalibyśmy już piłki nożnej pod jego wodzą.”

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  1 marca 2024, 11:39

  Jeżeli już ten Pan mówi z takim sensem o Romie, to wiedz, że coś sie dzieje.

 • jamtaicho
  1 marca 2024, 11:51

  trzeba do końca pozbyć się Portugalczyków w obozie Romy, jeszcze dwóch w składzie a nie wiem ilu pracuje w klubie na innych stanowiskach

  • Dwojak
   1 marca 2024, 12:15

   Klub musi chyba ustawić jakiś zakaz na kontraktowanie kogokolwiek z Półwyspu Iberyjskiego. Wcześniej zaciąg hiszpański a teraz portugalski do wywalenia.

 • delvecchio
  1 marca 2024, 13:52

  Siwy zawsze plasował by się w top 4 tyle że w Serie B

 • Totnik
  1 marca 2024, 14:59

  Nie tylko grają ale i punktują. "De Rossi, who had only coached Serie B side SPAL before his appointment at the Stadio Olimpico, has earned 15 points in his opening six Serie A matches, losing to Inter and beating Torino, Frosinone, Hellas Verona, Cagliari and Salernitana. You may argue that most of these clubs are involved in the race for survival, but guess what? Mourinho had only earned eight points against the same opponents in the first part of the campaign."
  Lol
  Natomiast wypowiedzi tego pana są zawsze dość podejrzane….

  • RomanoItaliano
   2 marca 2024, 00:24

   Dokładnie, bo z grą bym nie szalał. Trochę lepiej ale wiadomo jakie mam zdanie. Punktujemy i to najważniejsze!