Mercato: Bonucci się oddala?

Według włoskich dzienników, transfer Leo Bonucciego stanął nagle pod znakiem zapytania.

fot. © juventus.com

Il Tempo (M. Cirulli) – Chwila refleksji w Romie dla Bonucciego. Giallorossi od jakiegoś czasu szukają obrońcy na flankę Manciniego i Llorente, biorąc pod uwagę odejście z zespołu N’Dicki na Puchar Narodów Afryki i sytuację związaną z kontuzją Smallinga i wciąż nie zweryfikowanym stanem Kumbulli. Nazwisko byłego gracza Juventusu, obecnie związanego z Unionem Berlin, jest najgorętszym profilem w biurze w Trigorii, ale także w szatni i u samego Mourinho.

W ostatnich godzinach nastąpiło jednak spowolnienie związane z negocjacjami, prowadzonymi bezpośrednio przez DS Tiago Pinto i agenta zawodnika, Alessandro Lucciego. Nie byłoby problemów kontraktowych, gdyż niemiecki klub jest skłonny pozbyć się środkowego obrońcy. Roma mogłaby wtedy podpisać z nim kontrakt na ostatnie sześć miesięcy i dać urodzonemu w 1987 roku zawodnikowi szansę na powołanie przez Spallettiego na Euro 2024.
Rozważania miałyby być także związane po części ze względami środowiskowymi – wielu kibiców otwarcie wypowiadało się przeciwko ewentualnemu przybyciu Bonucciego do stolicy, hejtując nawet profile społecznościowe zawodnika, który spędził Święta w rodzinnym Viterbo. Zmiana celów byłaby również związana z pomysłem Giallorossich na przybycie, pomimo ograniczeń związanych z ugodą z UEFA, do innych typów profili graczy, być może młodszych.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • hako
  28 grudnia 2023, 11:45

  Skąd taka nagonka na Bonucciego? Paulo też przychodził z Juve i to po nieudanych negocjacjach z Interem, a witany był jak król.

  • samber
   28 grudnia 2023, 14:46

   Czy ja wiem? :) Nie, no jest trochę różnicy między Dybalą a Bonuccim. Bonucci to juvek, oprócz tego taki sobie wychowanek Interu co to grał w Jufe, ale w sumie to podpisał też kontrakt z Milanem. Są rzeczy na które kibice zwracają uwagę. OK, my przyjęliśmy Kolarova, ale to też inna historia niż z Bonuccim. To tak trochę jak z gadaniem o Conte w Romie – ja go nie chcę.

 • Totnik
  28 grudnia 2023, 13:29

  Kibice sprzeciwiają się Mou ?? Może coś na wywijał w jakimś meczu z Romą :)

 • Canis
  28 grudnia 2023, 17:40

  Ja tego gnoja nie widzę w Romie. To zwykła przechrzta i wielolicowa menda.

 • irekxsoberxASR
  28 grudnia 2023, 20:56

  Na kilku profilach znalazłem info, że oficjalnie jest NIE dla bonucciego i bardzo
  Dobrze

 • Romulus
  29 grudnia 2023, 00:44

  Czyli chcieli Bonucciego, dogadali się, ale jak zobaczyli negatywne komentarze w social mediach to zrezygnowali? Trochę niepoważne ze strony klubu jeśli to prawda. A sam Bonucci to oczywiście stuprocentowy najemnik, ale z kontaktem na pół roku i naszych problemach ze Smallingiem to nic tylko brać, najwyżej się go w czerwcu wywali bez żalu

 • majinus
  29 grudnia 2023, 08:02

  Lukaku, który od bodaj dziesięciu lat nie potrafi sobie znaleźć swojego docelowego klubu, który z cztery razy wracał do Chelsea i prowadził rozmowy kontraktowe z Juve jako gwiazdor Interu, jest tutaj szanowany, ale Bonucci na pół roku jako zadaniowiec, który może wprowadziłby trochę charyzmy do tej pełnej $#^#@#$^ szatni, to stanowcze NIE. Śmiechu warte.

  • shall
   29 grudnia 2023, 08:35

   Czy widziałeś choć 1 mecz w poprzednim sezonie w juve? Myślisz, że odpaliliby go z Turynu, jakby dobrze grał? Chłop kopał się po czole, a w tym sezonie robi to 2 x mocniej. Do tego na tłustym kontrakcie.

  • Junkhead
   29 grudnia 2023, 10:30

   No, ale Lukaku to wciąż świetny piłkarz w najlepszym wieku dla piłkarza, a Bonu to stary dziad, który nadaje się już tylko do tarcia chrzanu. Do jakich niby zadań miałby się przydać? Chyba do podawania karteczek z instrukcjami od Mou do piłkarzy. Tylko, że to może robić chłopiec od podawania piłek, jak pokazał któryś mecz ostatnio. xd

 • Il capitano 10
  29 grudnia 2023, 12:38

  Może i stary dziad ale chłop trochę w życiu wygrał i grał z presją wiec myślę ze do tej szatni wniósłby trochę charyzmy a kiedy by dostał szansę myślę ze by jej nie spieprzył, na pewno to nie byłby gościu do pierwszego składu ale na jakąś końcówkę w taktyce Jose aby postawić autobus pewnie by nie obsrał zbroi.
  Grał w juventusie więc mental ma i może by pomógł doczłapać się do LM.
  Zamiast niego przyjdzie pewnie jakiś Loria czy jakiś inny Spolli

 • Technik
  29 grudnia 2023, 14:52

  Powód zerwania negocjacji i wycofania się Romy z chęci pozyskania Bonucciego, jest/był czysto ekonomiczny. Friedkiny zdecydowały że 2mln pensji i 1.5 roku kontraktu dla 37 letniego zawodnika, to zdecydowanie za dużo i mogło by to doprowadzić do tarć w szatni. Ponoć Friedkiny wolą złamać cześć ustaleń z FFP na rzecz pozyskania kogoś młodszego, bardziej perspektywicznego, kogoś kto mógłby na dłużej stanowić o sile zespołu.