Luciano Moggi: Roma ukradła nam Scudetto w 2001 roku

Były dyrektor generalny Juventusu Luciano Moggi – skazany na karę więzienia za współudział w aferze Calciopoli – zabrał głos na dzisiejszym zgromadzeniu akcjonariuszy do których należy, i oskarżył Romę o kradzież mistrzostwa z 2001 roku.

Luciano Moggi uczestniczył dzisiaj w zgromadzeniu akcjonariuszy Juventusu do których należy i wygłosił przemówienie, w którym oskarżył Romę o kradzież mistrzostwa z 2001 roku.

„Mówią, że wygrywamy tylko dlatego, bo kradniemy, ale to nieprawda. Juventus zawsze wygrywał na boisku i nigdy nikomu niczego nie ukradł”

„Być może jest wprost przeciwnie i to inni nas okradli. Jak w 2001 roku, kiedy Roma okradła nas ze Scudetto. W tym samym roku prezes CONI (Włoskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego) zmienił zasady w trakcie sezonu, pozwalając Nakacie wystąpić w Turynie, który potem zdecydował o losach spotkania zdobywając jedną z bramek (mecz skończył się wynikiem 2:2 – od red.)”

„Obwiniano nas za rzeczy, które zrobili inni. Andrea tutaj mam pudełko zamknięte na klucz (pamięć USB – od red.), tutaj jest całe Calciopoli. Tutaj usłyszycie Carraro (byłego prezesa FIGC) mówiącego, że Fiorentina i Lazio nie mogą spaść, który mówi, żeby nie pomagać Juve przed meczem z Milanem”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  27 grudnia 2022, 18:13

  To tak jak z grą na kałużach. Pitolenie o tym, kto ma łatwiej, kto ma lepiej, a warunki są takie same dla wszystkich. Tak samo tutaj. Zmieniono w trakcie sezonu zasady rejestrowania graczy bez paszportu UE i Roma ściągnęła zimą Nakatę. Tak samo mógł zrobić każdy, bo zasady były takie same dla wszystkich. Takie gdybanie. A jakby nie było Nakaty, to może by te decydujące dwa strzały z dystansu wykonał ktoś inny. Qrdę wystarczyło raz bliżej dobiec do typa, zablokować i by nie było tematu.

  To nie była przedostatnia kolejka. Po tym meczu było jeszcze pięć serii spotkań. Roma miała przed meczem 6 punktów przewagi nad Juve. Gdyby nawet przegrała, to by miała nadal 3 oczka więcej i by prawdopodobnie inaczej podeszła do zremisowanych potyczek z Milanem i Napoli, bo margines błędu byłby mniejszy. Także Lucek, swoje nakradłeś i nachachmęciłeś, więc nie bredź takich głupot.

  Apropo gier w kałużach. Dorzucił też, że ukradli im rok wcześniej mistrzostwo w Perugii, jak Juventus przegrał 0-1 w spotkaniu na wodzie. Sęk w tym, że grali całą drugą połowę znając wynik Lazio i w tym momencie było jeszcze 0-0. Del Piero, Zidane, Kovacevic, mieli swoje okazje. Wystarczyło je wykorzystać.

  I abstrahując od tego wszystkiego i nawet idąc całkowicie na skróty, jak ten klasa koń, to jeśli ktoś kogoś okradł, to co najwyżej CONI, a nie Roma. Jednak wiadomo jak to jest…

  I ma tajemnicze pudełko z tajemniczym pendrivem, którego nigdy nie przedstawił… Zajechało Leszkiem Wałęsą, który po wypłynięciu dokumentów u Kiszczakowej (ja tam nawet byłem zdania, że to były komunistyczne podróby, ale nie o to chodzi), perzył się jakie to on ma niesamowite dowody i papiery, jak to naprawdę wyglądało, jakie ma kwity na innych… zakończyło się na pierdnięciu ;)

  • Totnik
   27 grudnia 2022, 19:36

   Nie no naprawdę skazany kryminalista wytyka innym kradzież ? :)

  • Totnik
   27 grudnia 2022, 19:37

   Roma ukradła Scudetto bo kupiła Nakatę?, mocne :)

  • majkel
   29 grudnia 2022, 18:23

   Przepisałem bezmyślnie. To była 29 kolejka. Ogólnie niezły wylew. Jeszcze te teksty, że Juve zawsze było uczciwe :) No ale niczego innego po takiej personie spodziewać się raczej nie można.

 • Omen
  29 grudnia 2022, 21:21

  To jest jakiś rewanż za słowa Sabatiniego?

 • takitam
  30 grudnia 2022, 12:53

  Mi ukradła 20 lat życia bez scudetto.
  Co tam jeden rok.

 • Junkhead
  30 grudnia 2022, 14:19

  Przepraszamy panie Moggi, już więcej nie będziemy kupować Nakaty.