LGdS: Pressing Tottenhamu. Conte chce Zaniolo

Według mediolańskiego dziennika, nieśmiałe plotki jakie przewijały się tego lata, mogą znaleźć potwierdzenie w rzeczywistości. W dzisiejszym wydaniu gazety możemy przeczytać, że Tottenham, za namową Conte, zintensyfikował swoje ruchy po Zaniolo.

fot. © asroma.com

La Gazzetta dello Sport (M. Cecchini) – W świetle wszystkich nowości tego mercato nie ma sensu ukrywać, że tym, który na papierze najbardziej ryzykuje mniejszą ilością występów, jest Zaniolo. Oczywiście nie jest to wartość bezwzględna, ponieważ cechy Nicolò w Romie są wyjątkowe.

Stan budżetu Tottenhamu może zmienić bilans w ostatnich kilku tygodniach, biorąc pod uwagę, że Antonio Conte bardzo ceni gracza, a podczas towarzyskiego meczu w Hajfie w ubiegłą sobotę, kilku piłkarzy Spurs zaprosiło Nicolò, aby dołączył do nich w Londynie.

Można odnieść wrażenie, że Roma w obliczu oferty w wysokości pięćdziesięciu milionów euro nie sprzeciwiłaby się sprzedaży, ale tak jak to się stało z Juventusem (który zresztą nie stracił jeszcze z oczu Nicolò) musimy zobaczyć, w jaki sposób uzyskać właściwą wycenę. Angielski klub również chciałby włączyć jakiegoś zawodnika do negocjacji: między obrońcą Tangangą, pomocnikiem Ndombelé, skrzydłowym Reguilonem i ofensywnym pomocnikiem Lo Celso.

O ile nazwiska dwóch pierwszych mogłyby być przydatne dla Giallorossich, zwłaszcza Ndombelé, jeśli Pinto zdoła sprzedać wszystkich zbędnych pomocników (począwszy od Veretout, blisko Marsylii), wysokie pensje, które pobierają, i wola Romy do zarabiania, zmuszają wszystkich do radzenia sobie z większą skrupulatnością. W ciągu najbliższych kilku dni, być może w przyszłym tygodniu, kluby spotkają się, aby przedyskutować i ewentualnie rozpocząć negocjacje.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Ucho
  4 sierpnia 2022, 09:58

  sam nie wiem co myśleć o Zaniolo, jak dla mnie jeśli odpali to będzie gruuubo, niestety zawsze pozostaje jeśli, kosztował nas mało więc praktycznie wszystko idzie na plus w balans…a co do zawodników niepotrzebnych w Spurs to brałbym całą czwórkę:D
  tylko oni pewnie mają tak wysokie pensje, że nie ma temtu…

 • Totnik
  4 sierpnia 2022, 10:05

  DSC im cenę zaporową 80 baniek i tyle :)

  • abruzzi
   4 sierpnia 2022, 11:00

   gazzetta dello …. hahahahahahha d. boli

  • majkel
   4 sierpnia 2022, 11:03

   hehe, dawno nie było newsa o sprzedaży Zaniolo, więc po takich ruchach muszą przecież w końcu coś napisać. Nie pykło z Juve, to sobie znaleźli Totków :)

 • Maciek.S.
  4 sierpnia 2022, 13:23

  Może warto na to spojrzeć od innej strony. Czy bardziej w kolejnym sezonie przyda się Zaniolo, mając na uwadze szanse jego rozwoju, czy kwota gotówkowa, która jak się wydaje nie zostanie przeznaczona na innego zawodnika ofensywnego. Moim zdaniem odpowiedź jest jasna, dlatego wolałbym żeby Zaniolo został. Sprzedaż rozważałbym tylko w zakresie wymiany na zawodnika o podobnej skali wpływu na drużynę, co teraz nie jest realne, być może w kolejnym sezonie.

 • Canis
  4 sierpnia 2022, 18:19

  Sam bym poprosił aby dołączył do Tottenhamu, za odpowiednią sumę oczywiście.