Lecce – Roma: Baldanzi i Aouar od początku?

Ze względu na absencję liderów Dybali i Pellegriniego, trener De Rossi musi dokonać zmian w składzie na dzisiejsze spotkanie

fot. © asroma.com

Corriere dello Sport (R. Maida) – Paulo Dybala trenował, przemieszczając się lekko po boisku w Trigorii, celnie strzelając do bramki, co sugeruje, że jest gotów do gry przeciwko Lecce. Być może nie od początku, by uniknąć ryzyka nawrotów i dyplomatycznych incydentów z argentyńską federacją, ale przynajmniej znajdzie się na ławce rezerwowych. De Rossi chce poczekać na dzisiejszy trening, aby podjąć decyzję, która będzie ustalona z lekarzami i samym Dybalą. „Trening, który przeprowadził z nami, był bardzo łagodny, regeneracyjny” – zauważył trener – „dzisiaj dokładnie ocenimy, czy warto go zabrać z nami i ewentualnie wystawić do gry”.

Istnieje cicha nadzieja na powtórzenie zarządzania, które sprawdziło się w Frosinone i Brighton: Dybala powołany, a następnie pozostawiony do odpoczynku, ponieważ drużyna była w stanie sobie bez niego poradzić. W obliczu gęstego terminarza bezpośrednich starć, w tym meczu decydującym o europejskich pucharach przeciwko Milanowi, nie można zbytnio eksploatować najbardziej utalentowanego i wrażliwego zawodnika zespołu. W każdym razie wydaje się prawdopodobne, że promocji do pierwszego składu doczeka się Baldanzi, który w lidze wystąpił dla Romy tylko raz od początku (w Frosinone). Ostatnim razem, gdy De Rossi musiał obejść się bez Dybali, przeciwko Sassuolo, Włoch zaczął na ławce, by ustąpić miejsce Aouarowi.

Tym razem jednak Aouar będzie musiał zastąpić zawieszonego Pellegriniego na środku pola, więc prawe skrzydło jest wolne dla młodego ofensywnego pomocnika, który opuścił kadrę U-21 z powodu urazu mięśniowego, który już dawno minął. Baldanzi już strzelał bramki przeciwko Lecce, ale tylko na poziomie Primavery. W Serie A zagrał dziewięćdziesiąt minut na stadionie Via del Mare w poprzednim sezonie, w meczu zakończonym remisem 1-1 z Empoli. Z Romą naturalnie szuka swojej pierwszej bramki.


Oto przewidywane składy na dzisiejszy mecz:
LECCE (4-3-3): Falcone; Pongracic, Baschirotto, Gallo, Gendrey; Ramadani, Blin, Rafia; Almqvist, Sansone, Krstovic.

ROMA (4-3-3): Svilar; Karsorp, Mancini, Ndicka, Angeliño; Cristante, Paredes, Aouar; Baldanzi, El Shaarawy, Lukaku.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • delvecchio
    1 kwietnia 2024, 13:19

    Nareszcie Balda po to go kupiliśmy. Na Lecce optymalnie może nawet wciśnie brameczkę