La Repubblica: Zalewski na liście transferowej

Zdaniem dziennika Nicola Zalewski wysuwa się na czoło graczy do poświęcenia. Jego agent, negocjatorzy i Tiago Pinto będą szukać nabywcy w Anglii.

fot. © asroma.com

Z Rzymu do Londynu. I z powrotem. Z nadzieją powrotu z czymś w garści. Przynajmniej na kilka dni centrum interesów Giallorossich przeniesie się do stolicy Anglii. Z jednego strony jest Jose Mourinho, który odrzucił ofertę Al-Ahli, z drugiej Tiago Pinto. 

Portugalski menadżer wyleciał wczoraj wieczorem do Londynu, aby kontynuować ciężką pracę sprzedaży piłkarzy. Roma jest zmuszona zrobić 30 mln euro zysków kapitałowych z dwójki podstawowych graczy: Ibaneza i Zalewskiego, podaje La Repubblica.  To oni dwaj sa prawdziwym powodem wylotu Pinto, który szuka świeżych pieniędzy z Premier League, aby dopiąć budżet i znaleźć pieniądze na drugą część mercato.

Nicola Zalewski jest tu numerem jeden. Jego agent wyleciał wczoraj do Londynu, aby rozmawiać z zainteresowanymi klubami. O Polaka pytały West Ham, Bournemouth i Nottingham Forest, ale pośrednicy transferowi pracują by znaleźć też innych nabywców. Roma żąda 20 mln euro i ma nadzieję przyspieszyć sprzedaż Zalewskiego. Ibanezem interesują się Atletico Madryt i Tottenham, ale nie mają w tym pośpiechu. Najbliżej sprzedaży jest Kluivert. Fulham naciska, ale Bournemouth jest najbliżej jego kupna.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Romulus
  15 czerwca 2023, 09:08

  Jak FFP ma pomagać piłce, skoro premiuje sprzedaż wychowanków? Chory system

 • gablot
  15 czerwca 2023, 09:14

  Może i tak ale prawda taka że Zalewski ostatnio sobie troszkę odpuścił i nie wygląda na to żeby wrócił na dobre tory. W ostatnich jego meczach miałem wrażenie że boi się gry nie mówiąc o tym że fizycznie odstaje nadal.

 • User8844
  15 czerwca 2023, 10:21

  Mimo wszystko szkoda, fajnie było mieć Polaka w Romie.

 • mold
  15 czerwca 2023, 10:38

  Krzywdę mu robią robiąc z niego obrońcę/wahadłowego.

  • volt17
   15 czerwca 2023, 10:46

   Fajnie na te pierwsze pół roku regularnego grania, żeby się nauczył grać w obronie + Roma tego wtedy potrzebowała ale za długo już, widać, że powoli to ogranicza jego rozwój, zaczyna grać zachowawczo. Ja osobiście widziałbym go raczej na pozycji mezzali.

  • RomanoItaliano
   15 czerwca 2023, 13:21

   Nie wiem, jakoś taki Piszczek zaczynał jako napastnik w młodzieżówkach, a skończył jako obrońca. Dla mnie to gra jak gra, bo mamy takie tuzy w obronie jakie mamy. Musi ubezpieczać tyły. Niby słaby, ale taki Spinazzola jakoś lepszych liczb nie robi.

  • shall
   15 czerwca 2023, 16:56

   @romanoitaliano
   Zalewski: 47 meczów we wszystkich rozgrywkach (3184 min): 2 gole / 1 asysta vs. Spinazzola 40 m (2591 min.): 2 gole / 6 asyst. Zatem nie do końca Spina nie robi lepszych liczb, choć nie jest jakimś kozakiem na tle ligi.
   Dla mnie Zalew z meczu na mecz zatracał również walory ofensywne, jakby mniej podejmując pojedynków 1 na 1. Jak na ofensywnie usposobionego gracza trochę blado. Jeśli zostałby poświęcony nie płakałbym za nim.

  • RomanoItaliano
   15 czerwca 2023, 17:54

   No dobra ale Spinazzola to gracz, który ma swoje lata. Dość często tez łapie kontuzje. O ile Zalewski może się tylko rozwijać tak Spina po kontuzji to gracz który…No dupy nie urywa. Z jednej strony chcemy grać młodymi a z drugiej wymagamy od nich super liczb i dobrej formy caly sezon. Tak się nie da – do tego nie stać nas na gotowy produkt.

 • hako
  15 czerwca 2023, 13:23

  Powinien udac się do klubu z mniejszą presją, do trenera który znajdzie dla niego opytmalną pozycję

 • samber
  15 czerwca 2023, 15:06

  Sentyment jest, to jasne. Ale trzeba trzeźwo na to spojrzeć. Mam wrażenie, że Nicola już lepszym piłkarzem nie będzie, osiągną to na co go stać. A to oznacza, że możemy sobie pozwolić na jego odejście, bo jeśli Pinto nie zrobi dywersji to można go zastąpić. Fajnie by było gdybyśmy nie musieli się z nim pożegnać i byłby w Romie w rezerwie, ale niestety musimy gdzieś poszukać pieniędzy więc nie dziwne że może paść na Zalewskiego.

 • majkel
  15 czerwca 2023, 16:06

  Chciałbym się mylić, ale myślę, że Mourinho dusi jego potencjał. Jasne, można przywołać przykład Piszczka, zawsze znajdzie się jakiś wyjątek, żeby potwierdzić, lub obalić jakąś tezę. Święcicki jak zrobił o nim materiał (świeżo po wejściu do pierwszego składu Romy), to jego pierwsi trenerzy powtarzali oo jego technice, jak się poruszał, że strzelał mnóstwo bramek. W Primaverze grał z "10" na plechach i ja na tej pozycji bym go widział. Ewentualnie gdzieś na skrzydle. W ogóle zrezygnowałbym z gry wahadłami… Jak napisał volt17, ta gra na wahadle była fajna na początek. Zbierał minuty i doświadczenie, ale na dłuższą metę, w daleszej perspektywie, w ogóle go tam nie widzę. Nie chciałbym tylko żeby powtórzyła się historia z Florenzim, że przez braki w kadrze, na siłę szukano nowych rozwiązań i pozycji.

  • RomanoItaliano
   15 czerwca 2023, 16:32

   Tylko ja w sumie nie do końca rozumiem o co chodzi z tym Zalewskim. Liczby miał takie jak nasi wszyscy wahadłowi – czyli słabe. W obronie wcale jakoś źle nie grał, a na pewno nie był gorszy od Celika czy Karsdorpa. Mówimy o jego potencjale ofensywnym, ale to można by się czepiać każdego. Jak na moje ten sezon był lepszy niż poprzedni, w końcu zaliczył jakieś trafienia w Serie A, dorzucił asystę – dupy nie urywa, ale w tym sezonie ktoś urywał oprócz Dybali? No nie bardzo. Mam wrażenie, że sporo osób oczekuje od Zalewskiego dryblingów co akcję, strzałów co akcję a to nigdy się nie wydarzy czy zmieni klub czy nie. Zresztą nie chce mi się wierzyć, że sprzedadzą wychowanka którego pokochał Rzym.

  • Canis
   16 czerwca 2023, 15:41

   Oczywiście masz, w pewnym sensie, rację, z tą źle dobraną pozycją na boisku ale świat dzieci i dorosłych, to dwa różne światy. I może to jest problemem Zalewskiego.

 • Technik
  15 czerwca 2023, 20:14

  A ja jestem zdania że Romy nie stać na sprzedaż takich chłopaków którzy przechodzą całą ścieżkę rozwoju by grać w pierwszym składzie. Takich chłopaków którzy kochają ten klub i od dzieciaka marzyli by reprezentować te barwy. Tacy piłkarze mogą mieć pewne braki, mogą nie być gotowym produktem ale mają to czego brakuje wielu najemnikom, czyli serca i poświęcenia. Zalewski, podobnie jak El Shaarawy, gra tam gdzie go trener wystawia, poświęca się dla dobra drużyny. Jak dla mnie to Zalewski, Bove, Volpato, to zawodnicy którzy powinni zostać w klubie i kontynuować historię świetnych wychowanków szkółki Romy.

 • Cave Wolf
  15 czerwca 2023, 20:38

  Chciałbym żeby Nicola został mam nadzieję że Mourinho i Pinto sięgną po rozum do głowy i dalej się będzie rozwijał w Romie