Kto zrobi miejsce Angelino?

Kumbulla, Celik i Belotti, jeden z nich może odejść by zrobić miejsce w kadrze Angelino. Jeśli operacja, na której przeprowadzenie pozostały trzy dni, się nie powiedzie, klub będzie musiał usunąć któregoś z piłkarzy z listy graczy mogących występować w Serie A, opłacając jego zarobki do końca sezonu.

fot. © asroma.com

Wieczorem, w bólach, Giallorossi pokonali 2-1 ostatnią w tabeli Salernitanę, odnosząc drugie zwycięstwo pod wodzą Daniele De Rossiego. Wcześniej, rano, do Rzymu przybył Angelino, na wypożyczenie z prawem do wykupu. 

Piłkarz sprowadzony z Lipska, który spędził pierwszą część sezonu na wypożyczeniu w Galatasaray, ma rozwiązać problem lewej defensywy. Po zmianie taktyki na grę czwórką w obronie, jedynym nominalnym defensorem na tej flance jest Leonardo Spinazzola. Gracz zmaga się przez cały sezon z problemami fizycznymi, przez co Daniele De Rossi musiał wystawić w dwóch ostatnich meczach, na lewej stronie, Kristensena. Angelino ma być lekiem na problemy. Zanim jednak piłkarz będzie mógł wystąpić w Serie A, Giallorossi muszą zrobić dla niego miejsce na liście, usuwając któregoś z piłkarzy aktualnie się na niej znajdujących.  Najlepszą opcją jest wypożyczenie lub sprzedaż któregoś z aktualnych graczy. Jeśli to się nie uda, ostatecznym wyjściem będzie usunięcie któregoś z piłkarzy do końca sezonu, ale przy tym, rzecz jasna, opłacanie jego pełnego wynagrodzenia, jak było w przeszłości, choćby z Ashleyem Colem.

Giallorossi chcieliby takiej sytuacji uniknąć, stąd Tiago Pinto i agenci sportowi pracują nad znalezieniem rozwiązania. Wskazanymi do opuszczenia Rzymu są Marash Kumbulla, Zeki Celik i Andrea Belotti. Rozwiązaniem najlepszym dla wszystkich byłoby wypożyczenie tego pierwszego, którym to interesują się Torino, Cagliari i Genoa. Na tym skorzystałby sam Albańczyk, który ma małe szanse na grę w zespole Giallorossich, szczególnie przy przejściu do gry czwórką w obronie, ale także klub, który dzięki promocji Kumbulli przez najbliższe kilka miesięcy, miałby łatwiej w znalezieniu stałego nabywcy na gracza latem. W przypadku Zekiego Celika pojawiają się pogłoski o zainteresowaniu Galatasaray, przy czym dziennikarze twierdzą, że były gracz Lille nie chce wracać do Turcji. W międzyczasie nad transferem Belottiego pracuje Fiorentina. Wcześniej sporo mówiło się o wymianie na Ikone, teraz dziennikarze donoszą, że Viola pracuje nad sprowadzeniem popularnego Koguta, bez wymiany na swojego skrzydłowego. Najbardziej na rękę byłoby Romie pozbycie się niewymienianego wcześniej Renato Sanchesa, ale gracz nie przyciąga zainteresowania na rynku.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • mold
  30 stycznia 2024, 10:31

  Belotti do Fiorentiny sprytny plan na osłabienie rywala. Chociaż znając życie pewnie wypali.
  Ciekawe czemu Celik nie chce wracać do Turcji? Był podstawowym zawodnikiem wicemistrza i mistrza Francji, moim zdaniem na boku obrony warto go jeszcze wypróbować.

 • gennaroma
  30 stycznia 2024, 12:56

  Próbować? to uważasz,że mało szans już otrzymał. Dla mnie absolutnie przereklamowany nabytek.Ani dobry w obronie, ani w ataku.Pewnie nie jako jedyny myślałem,że ktoś kto wygrał Ligue 1 z m.in. PSG musi grać na niezłym poziomie, ale zawiódł mnie kompletnie.

 • sirWojciechVojas
  31 stycznia 2024, 08:19

  O jakiej liście jest mowa? Są limity w seriea? Czy chodzi o listę płac?