Krótka bitwa: Udinese vs Roma

AS Roma szykuje się do intensywnego starcia z Udinese, w meczu trwającym zaledwie 20 minut. Z determinacją i nowym planem, Giallorossi kierują się do Udine, gotowi na błyskawiczny atak i zdobycie cennych punktów.

Jak można wygrać mecz trwający zaledwie 20 minut? Atakując. Starając się jak najszybciej wykorzystać własną przewagę techniczną. I licząc również na odrobinę szczęścia.

To właśnie będzie próbować zrobić dzisiaj wieczorem AS Roma na boisku Udinese w meczu przerwanym tuż po 71. minucie, z pozostałymi osiemnastoma minutami do rozegrania plus doliczonym czasem gry. Po potknięciu z Bologną, kluczowe będzie zdobycie pełnej puli punktów na Bluenergy Stadium.

Dlatego Daniele De Rossi rozważa ultraofensywne ustawienie, z zespołem wystawionym w nowej formacji 4-2-3-1, która przewiduje obecność zarówno Abrahama, jak i Azmouna, obok Dybali i Stephana El Shaarawiego. W tak krótkim meczu, stałe fragmenty gry mogą być decydujące, a w nich Giallorossi liczą również na Smallinga i Manciniego.

Z Atalantą mającą łaskawy harmonogram meczów, a także z niebezpiecznie zbliżającym się Lazio, AS Roma potrzebuje cennych punktów, aby odzyskać znaczną przewagę przed trudnym wyjazdem do Neapolu. Dlatego też dzisiaj zobaczymy 20 minut ataku AS Roma, z Udinese pod wodzą nowego trenera Cannavaro broniącego remisu z całych sił.

Przerwany mecz w Udine jest w gruncie rzeczy metaforą dotychczasowego doświadczenia De Rossiego i jego zawodników na boiskach we Włoszech: jeśli udało im się w ciągu trzech miesięcy zmienić oblicze Giallorossich, biegając, ile sił w nogach, to w osiemnaście minut plus doliczony czas mogą zdobyć wszystko.

Autor: Rafo

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  25 kwietnia 2024, 10:40

  My walczymy o utrzymanie 5 miejsca a oni o utrzymanie się w lidze. Nikt nikomu krzywdy nie zrobi. Potruchtaja 20 min i do domu, Siem obawiam.

  • lilninja
   25 kwietnia 2024, 10:48

   Ja też remis bym obstawiał.

 • arystankzt
  25 kwietnia 2024, 10:43

  O ktorej dzisiaj mecz? Czy kibice beda na stadzie?

  • LaMagica
   25 kwietnia 2024, 10:58

   20

 • completny
  25 kwietnia 2024, 11:47

  Wygramy po jakimś karniaczku albo golu z wolnego. Obstawiam, że Pawełek strzeli.

 • SokoleOko
  25 kwietnia 2024, 13:26

  @Rafo witamy w redakcji :)
  A sam mecz… biorąc pod uwagę, że to Udinese nas zaskoczyło i pierwsze zdobyło gola – obawiam się, że taka ultraofensywna taktyka może się skończyć kolejną głupią kontrą i stratą jakichkolwiek punktów.
  Z drugiej strony – potrzebujemy pełnej puli… jak nie z Udinese to z kim?

  • Catenaccio
   25 kwietnia 2024, 13:51

   Zaskoczył, to nas Houijsen, nie tylko nas w sumie, Udinese też pewnie zaskoczył takim prezentem :D

  • rafo
   25 kwietnia 2024, 15:07

   Również serdecznie witam 🙂 Bardzo się cieszę, że mogłem do Was dołączyć. A co do meczu: będzie dobrze. Wszak Chi tifa Roma non perde mai 🙂

 • takitam
  25 kwietnia 2024, 19:13

  Wszyscy wiedzą , że my musimy. Udinese też musi. Szykuje się rzeźnia.