Kontrakty: El Shaarawy odchodzi, Smalling zostaje?

Włoska prasa rozpisuje się o przyszłości kontraktowej "Szarego" i Smallinga. Stephan kieruje się ku odejściu, natomiast Anglik jest co raz bliżej pozostania w stolicy Włoch.

fot. © asroma.com

Stephan El Shaarawy prawdopodobnie zostanie wolnym  zawodnikiem po zakończeniu sezonu.

Skrzydłowy Romy jeszcze nie zdecydował o swojej przyszłości i stara się przedłużyć swój pobyt w stolicy Włoch.

Według La Repubblica, negocjacje między Romą a przedstawicielami El Shaarawy’ego zostały na razie wstrzymane. Kontrakt „Szarego” to obecnie 4,5 miliona euro, co stanowi główną przeszkodę ze względu na sytuację finansową Romy, która dąży do  dalszego obniżania struktury płacowej.

Inaczej włoska prasa rysuje przyszłość Chrisa Smallinga.

Według najnowszego raportu Corriere dello Sport, Inter nie jest już zainteresowany doświadczonym środkowym obrońcą. Nerazzurri chcą skupić się na młodszych graczach w nadchodzącym oknie transferowym i dlatego Smalling już nie pasuje do ich planów.

W rezultacie jedynym realnym rozwiązaniem pozostaje powrót do Premier League, gdzie Smalling nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracodawcy.

Jednak włoska gazeta twierdzi, że w tej chwili Smalling jest bliżej podpisania nowej długoterminowej umowy z Romą.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • matekson
  22 lutego 2023, 21:46

  Szarego bym z chęcią zostawił ale 2 mln to absolutny max, a Smalling jak do 3 mln razem z bonusami to też jestem za.

  • Canis
   22 lutego 2023, 22:25

   Chłop na ławkę Romy za 2 miliony kontraktu? To też taka bajka raczej nie o tym klubie. Tak że Szarego trzeba pożegnać.

  • matekson
   22 lutego 2023, 23:37

   Wydaje mi się że Szary jeszcze coś wnosi do ofensywy, nie wiem czy to przez kończący się kontrakt czy się ogarnął, ale ostatnio jest w lepszej formie niż Pelle czy Abraham.

  • Canis
   23 lutego 2023, 00:36

   Pewno że wnosi i wygląda lepiej od wspomnianej przez ciebie dwójki. Tylko to wcale tak bardzo dobrze o nim nie świadczy. Raczej bardzo źle o tej koślawej dwójce. Szary to ma takie wejścia z ławki albo do składu na mecz lub dwa i później zjazd, mizeria jak u wszystkich lub kontuzja. Taki rezerwowy to nawet mógłby z niego być ale nie za pieniądze, które zarabia obecnie.

  • matekson
   23 lutego 2023, 12:46

   Canis a ty myślisz że po ostatnich sezonach ktoś mu da więcej niż 2 mln?

 • riss
  22 lutego 2023, 22:45

  Szary jest za drogi i ciężko z optymalną formą przez dłuższy czas, łapie sporo kontuzji. Bardziej skłaniam się żeby mu podziękowali, no chyba że zgodzi się na góra 1,5 mln kontraktu w co nie wierze zbytnio. Smalling jak najbardziej misi zostać, ale do końca kontaktu który mi gwarantuje wysokie zarobki czyli jeszcze przez rok, nie ma się co łudzić forma w końcu mu spadnie, młodszy nie będzie a trzeba już szukać następców, nie dawałbym mu kontraktu na 2-3 lata.

  • Canis
   23 lutego 2023, 00:38

   Przez rok? Smalling ma umowę do czerwca 2023r.

 • samber
  23 lutego 2023, 01:10

  Problem Szarego to nieregularność, a potrafi naprawdę irytować, jak i zachwycić. Przed odejściem do Chin był u nas bardzo dobry. Teraz też jest naprawdę dobry, jest motorem napędowym. Czyżby znowu przed odejściem miał zagrać bardzo dobrą wiosnę? Jak to mówił klasyk, odejście zawodnika to nie jest problem, problemem jest kto przyjdzie za niego.

 • Totnik
  23 lutego 2023, 07:25

  Szary tak ale za 5 razy mniej. Jest co najwyżej solidnym zmiennikiem.