Już dziś mecz z Monzą

AS Roma o 12:30 podejmie gości z Lombardii.

Serie A powraca po przerwie reprezentacyjnej. W ramach 9. kolejki Roma na Stadio Olimpico zagra z AC Monza. Ostatnie 5 meczów przeciwnika to dwa zwycięstwa i trzy remisy. Podopieczni Raffaele Palladino zajmują aktualnie ósme miejsce w lidze i mają punkt przewagi nad Romą. Kilka dni temu jeden z piłkarzy Monzy, Papu Gomez, został przyłapany na obecności niedozwolonych substancji w organizmie, przez co został wykluczony z gry na dwa lata.

– Jutro musimy zachowywać się dokładnie tak, jak kilka tygodni temu, gdy graliśmy przeciwko Lazio na Olimpico – powiedział dziennikarzom Palladino. – Zmierzymy się z silną drużyną, Roma to zespół ze świetnym składem. Będziemy musieli zagrać bardzo ostrożnie, ponieważ jeśli opuścimy gardę nawet na chwilę, mogą nas skrzywdzić. […] Ban dla Papu Gomeza? To smutne, tracimy świetnego piłkarza i wspaniałego człowieka. Bardzo dobrze się zintegrował i naprawdę go szkoda. Zostaliśmy o tym poinformowani, ale grupa dobrze zareagowała. Zobaczymy, co wydarzy się w ciągu najbliższych kilku tygodni. […] Nasza obecna pozycja w tabeli jest bardzo dobra, ale musimy myśleć o Romie i o niczym innym. Nie możemy się nikogo obawiać.

Z kolei Jose Mourinho przedyskutował kondycje graczy i absencje. Wiadomo, że z Monzą nie zagrają Dybala, Smalling, Pellegrini i Sanches, ale przyznał że do treningów indywidualnych wrócili kontuzjowani Kumbulla oraz Abraham. Odniósł się także do afery Fabrizio Corony:

– Rozmawiałem z chłopakami o aferze bukmacherskiej. Nawet śmialiśmy się z tego z Zalewskim. Jestem bardzo spokojny, ufam im i klubowi. Jeśli Roma wyda oficjalne oświadczenie, to dlatego, że wszyscy jesteśmy razem. Jesteśmy spokojni.

Poniżej prezentujemy skład na dzisiejsze spotkanie.

 

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.