Jose Mourinho zdecydował się opuścić Radę Piłkarską UEFA

Po ostatnich sankcjach UEFA nałożonych na Romę, w tym zawieszeniu na cztery mecze Jose Mourinho, portugalski trener zdecydował się na opuszczenie UEFA Football Board.

fot. © asroma.com

Po ostatnich sankcjach UEFA nałożonych na Romę, w tym zawieszeniu na cztery mecze Jose Mourinho w odpowiedzi na jego zachowanie wobec sędziego Anthony’ego Taylora po finale Ligi Europy, portugalski trener zdecydował się na odejście z UEFA Football Board – rady piłkasrskiej złożonej z byłych piłkarzy i elitarnych trenerów.

Mourinho poinformował już o swojej decyzji viceprezydenta UEFA i szefa ds. Piłki Nożnej, Zvonimira Bobana, donosi Filippo Biafora z Il Tempo.

Sam Mourinho wystosował otwarty list skierowany do Bobana:

Szanowny Panie Boban,

Dziękując za zaproszenie mnie do członkostwa w Radzie Piłkarskiej UEFA, z przykrością informuję, że ze skutkiem natychmiastowym rezygnuję z udziału w tej grupie.

Warunki, w które tak mocno wierzyłem wstępując do zarządu, już nie obowiązują i poczułem się zobowiązany do podjęcia tej decyzji.

Uprzejmie proszę o przekazanie mojej decyzji również Prezydentowi Aleksandrowi Čeferinowi.

Serdeczne pozdrowienia,
José Mourinho

Rada Piłkarska UEFA została powołana do życia podczas kwietniowego kongresu federacji. Jej pomysłodawcą był Zvonimir Boban. Celem nowo powstałego organu jest rozwój współczesnego futbolu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Misi
  22 czerwca 2023, 23:39

  I bardzo dobrze bo inaczej by było 'sypiając z wrogiem'

  • Totnik
   23 czerwca 2023, 06:47

   No to sędziowie już będą wiedzieć co robić :)

  • takitam
   23 czerwca 2023, 07:22

   Niech robią.
   Co to za różnica dla nas :-)

  • Totnik
   23 czerwca 2023, 07:35

   Taka że wszyscy mają potem wymówkę :)

 • samber
  23 czerwca 2023, 15:26

  Ogólnie sędziów bym się nie bał aż tak bardzo, bo jednak wierzę że są wśród nich uczciwi ludzie. Problem w tym, że na nasze mecze (przynajmniej te ważne) będą przydzielani zaufani włodarzy z UEFA.