Il Tempo: Trigoria i wschód Azji

Kształtuje się powoli lato Giallorossich. Zespół wróci do treningów za około miesiąc, a na koniec lipca przygotowano tour po Azji.

(Il Tempo – M.Cirulli) Nieco ponad miesiąc wakacji, a potem powrót do pracy przed kolejnym sezonem. Powrót z wakacji przewidziano w Trigorii na pierwsze tygodnie lipca, gdy piłkarze i Mourinho spotkają się by rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu. 

Niewykluczony jest tydzień zgrupowania w innym miejscu niż Trigoria, być może ponownie w Algrave, jak zdarzyło się poprzedniego lata i zimą w trakcie przerwy na Mundial. Pewnym jest azjatycki tour, w którym weźmie udział Roma w ostatnim tygodniu lipca. Pellegrini i spółka rozegrają trzy mecze w Singapurze i Korei Południowej. Wszystko zacznie się 26 lipca, gdy Roma zmierzy się z Tottenhamem na narodowym stadionie w Singapurze. Kolejne dwa mecze odbędą się z kolei na Incheon Asiad Stadium i zostały zaplanowane na 29 z Wolverhampton i 1 sierpnia przeciwko lokalnej drużynie Incheon United.

Przed domowym startem ligowym zaplanowanym na 20 sierpnia, Giallorossi powinni rozegrać prezentacyjny mecz sparingowy na Stadio Olimpico, jak było przed rokiem z Szachtarem. W międzyczasie dziesiątka graczy została powołana na mecze drużyn narodowych w Lidze Narodów, eliminacjach EURO i na spotkania towarzyskie: poza Spinazzolą, Cristante, Pellegrinim i Bove – ten ostatni powołany do reprezentacji U21 – koszulki swoich drużyn narodowych założą też Svilar, Tahirovic, Solbakken, Rui Patricio, Ibanez i Zalewski.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.