Il Tempo: Startują przygotowania w Trigorii

Już dziś o godzinie 10 zespół Giallorossich rozpocznie oficjalnie nowy sezon. W Trigorii zabraknie na razie kilku graczy, którzy wystąpili w czerwcu w meczach drużyn narodowych.

fot. © asroma.com

 (Il Tempo – M.Cirulli) Rozpoczynają się przygotowania w Trigorii. Po nieco ponad miesiącu wakacji, dziś rano o 10 Roma wróci do centrum im. Fulvio Bernardiniego na pierwszy dzień pracy nowego sezonu. 

W ostatnich dniach centrum sportowe gościło już Abrahama, Kumbullę i El Shaarawyego. Podczas gdy pierwsi dwaj leczą swoje urazy, „Faraon” – który w najbliższych dniach ogłosi oficjalnie odnowienie kontraktu – trenował na siłowi, aby być w jak najlepszej kondycji. Mourinho, który wrócił do stolicy dwa dni wcześniej, aby ustalić strategie transferowe, zakupowe i sprzedażowe, dziś rano spotka się jedynie z częścią drużyny: na apelu zabraknie wszystkich graczy, którzy występowali w drużynach narodowych i którym dano kilka dni wakacji więcej. Oprócz Ruiego Patricio, Pellegriniego i Zalewskiego, na początku zabraknie jednego z nowych nabytków lata Giallorossich, Aouara, z uwagi na to, że 20 czerwca grał w reprezentacji Algierii. Do dyspozycji Mourinho, oprócz Dybali, będą też Llorente i nowo przybyły N’Dicka.

Po anulowaniu tourne w Korei Południowej, gdzie Roma miała zmierzyć się z Wolverhampton i Incheon United, Giallorossi musieli pomyśleć o kształcie precampionato. Podczas dwóch tygodni w Trigorii, zespół Mourinho rozegra kilka testów wewnętrznych, przy zamkniętych trybunach, tak jak rok temu z Trastevere. Jeden sparing został już potwierdzony w komunikatach społecznościowych przez gości: Dybala i spółka zmierzą się z Boreale – zespół, z którego trafił do Romy Bove – 15 lipca o 10:30. Wciąż ustalane jest anulowanie sparingu z Tottenhamem, zaplanowanego na 26 lipca w Singapurze. Przy anulowaniu wyjazdu do Korei, Roma wolałaby uniknąć tak długiej podróży na zwykły sparing, mim jego prestiżu.

I tak otwarta jest możliwość spędzenia ponownie przygotowań w Portugalii, strefie gdzie klimat jest na pewno bardziej gorący niż w stolicy Włoch. Wyjazd byłby przewidziany na 22 lipca i przewidywałby co najmniej tydzień przygotowań. Po Portugalii Giallorossi zmierzą się 6 sierpnia z Tuluzą. Mecz ze zdobywcą Pucharu Francji odbędzie się o 19:30 na Stadium Municipal. Ponadto możliwym jest, że przed debiutem sezonowym z Salernitaną – 20 sierpnia o 18:30 – Roma może zorganizować mecz prezentacyjny na Olimpico, jak przed rokiem z Szachtarem Donieck.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.