Il Tempo: Spinazzola szuka zespołu

Agent Spinazzoli szuka nowego pracodawcy, ale ofert brakuje. Odejście gracza zwolniłoby przede wszystkim miejsce w kadrze, którego aktualnie brakuje.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – L.Pes) Przestrzeń na sprzedaże. Po przybyciu Huijsena, którego transfer ma na celu pomóc defensywie Romy, Pinto skoncentruje się na rynku sprzedażowym, aby zdobyć pieniądze i uwolnić miejsca dla ewentualnych transferów na koniec miesiąca. 

Pierwszym na liście jest bez wątpienia Spinazzola. Jego umowa wygasa w czerwcu i już latem klub i gracz podjęli wspólną decyzje o rozwodzie. Już podczas poprzedniego mercato Lippi, agent piłkarza, próbował sprzedać go do Arabii, ale Roma żądała nieco poniżej 10 mln euro. Teraz, w związku z potrzebami klubu i Spinazzoli by regularnie grać, agent wciąż sonduje rynek. Poza kilkoma zapytaniami z Arabii i plotkami z Turcji, do Trigorii nie wpłynęła jednak żadna oferta za 31-latka, którego odejście może przynieść minimalne wpływy. Co jednak jest jeszcze ważniejsze, transfer zwolniłby miejsce na liście Serie A i Ligi Europy, gdzie obecnie Giallorossi mają mały margines ruchu. Nadzieją wszystkich zaangażowanych stron jest znalezienie rozwiązania w najbliższych tygodniach, które zadowoli zarówno Pinto, jak i byłego gracza Juve.

Oprócz sytuacji Spinazzoli i odejścia Solbakkena, który będzie grał w Japonii, do rozstrzygnięcia pozostają odejścia Viny i Renato Sanchesa. Jeśli chodzi o pierwszego, jest zainteresowanie kilku brazylijskich klubów (Corinthians, Palmeiras i Bahia), ale żaden zespół nie zbliżył się nawet do żądań Pinto, który chce 10 mln euro za kartę Urugwajczyka, obecnie wypożyczonego do Sassuolo. Zamiarem dyrektora jest by nie schodzić z żądań i być może poczekać na jakiś europejski klub, gdyż rok temu boczny obrońca gra nieźle w Bournemouth.

Wszystko stoi z kolei, jeśli chodzi o Renato Sanchesa. Portugalczyk, który ma kolejne problemy zdrowotne, z dużym prawdopodobieństwem pozostanie w stolicy Włoch do końca sezonu. Ciężko pomyśleć by pojawiły się kluby, które będą gotowe wciąż go na takich samych warunkach, wypożyczenia, na jakich trafił do Trigorii. PSG nie jest gotowe przyjąć go wcześniej niż w czerwcu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Canis
  9 stycznia 2024, 12:00

  No to trochę poszuka. Z jego postawą i dyspozycją po kontuzji, to on się nadaje do Serie B, co najwyżej. Jego szczęściem jest łatka i legenda, jaka do niego przylgnęła po pamiętnym Euro. Niektórzy to nawet jeszcze pamiętają, więc może … United 🤣😄😂

 • abruzzi
  9 stycznia 2024, 12:25

  No United by się mogło skusić. Oni wprost uwielbiają wywalać duże kwoty na typów, co zagrali pół dobrego sezonu, albo mieli dobry miesiąc. W Bergamo do dziś właściciele i kibice kisną z tego, że zapłacili 80 mln za Hojlunda.

 • delvecchio
  9 stycznia 2024, 12:45

  Coraz mniej przyznam podoba mi się Roma i nowe pseudo projekty na budowę tej drużyny. Nie tak dawno 1 skład był oparty o wychowanków a nawet trzon tworzyli gracze z Italii. Teraz jest ich garstka bo wolimy sprowadzać towar jakości Sancheza albo Huijsena

  • SokoleOko
   9 stycznia 2024, 14:44

   Jak się ma jako wychowanka Tottiego czy De Rossiego, to się nimi gra :)
   Później już niestety – ani Aquilani, ani Florenzi… Pellegrini też nie jest graczem, od którego będziesz rozpoczynał ustalanie składu.
   Romagnoli? Bertolacci?
   Ktoś mi umknął z naszych wychowanków?

   A jak nie masz, to bierzesz najemników.

  • riss
   9 stycznia 2024, 18:46

   Fratessi mógł być trzonem Romy, ale po kij on nam przecież można było sępić na takiego gracza, lepiej było zarobić na jego sprzedaży do Interu.

 • Totnik
  9 stycznia 2024, 15:29

  Szkoda Spiny. Na Euro fenomen. Kontuzja i Mourinho go zniszczyły 😭

  • Misi
   9 stycznia 2024, 20:51

   i Mourinho lol

 • Frosti
  9 stycznia 2024, 16:37

  Powiedzcie mi bo się nie znam. Jak to jest, że Olympiakos może zerwać wypożyczenie Solbakkena, a my nie możemy zerwać wypożyczenia Sanchesa?

  • Totnik
   9 stycznia 2024, 17:25

   Bo mamy Pinto za dyrektora 👍

  • riss
   9 stycznia 2024, 18:47

   P.S. mieliśmy Pinto, on już jest na wypowiedzeniu … więc już kluczowych decyzji nie będzie podejmował.

  • samber
   9 stycznia 2024, 22:37

   Po pierwsze nie wiemy czy w Romie w ogóle chcą zerwać umowę w sprawie wypożyczenia Sanchesa :) Wcześniej mieliśmy Wijnaldum i też nikt nie pisnął choćby o zrywaniu umowy. Ale w rzeczywistości wszystko zależy od warunków zawartych w umowie. Jeśli Olympiakos miał wpisaną możliwość odstąpienia bez dodatkowych kosztów to mogli skorzystać. Czy my taki zapis mamy? Wątpię żeby PSG miało tak słabych negocjatorów więc nie mamy opcji.