Il Tempo: Solbakken podoba się Hoffenheim

Niemieckie Hoffenheim wyraziło zainteresowanie Solbakkenem. W przypadku Spinazzoli krąży coraz więcej pogłosek z Arabii Saudyjskiej.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – L.Pes) Zapytania ze strony Niemców pod adresem agentów napastnika, ale do Trigorii nie wpłynęła żadna oferta. Nie tylko zbędni gracze, ale również inni piłkarze kadry mogą pożegnać się latem z barwami Giallorossich: wśród nich znajduje się Solbakken, który podoba się w Niemczech. 

Przy mercato sprzedażowym, które zbliża się ku końcowi, mianowicie związanym z poszukiwaniem zysków kapitałowych, jest też kolejne, które startuje 1 lipca, ale nie będzie miało takiej samej wagi, jak wcześniejsza faza, jeśli chodzi o spieniężanie transferów. Zbędni gracze, którzy pozostaną po 30 czerwca będą tymi, których Pinto postara się gdzieś umieścić (Vina, Reynolds, Villar, Shomurodov), śledzeni przez Karsdorpa, który praktycznie zakończył swoją relację z zespołem i miastem. Jednak obok pracy tego rodzaju, jest też ta związana z elementami kadry, które nie zostały wystawione oficjalnie na sprzedaż, ale z pewnością nie sa uznawane za pewne punkty drużyny.

Wśród nich znajduje się Solbakken, który przyszedł za darmo w styczniowym mercato i który wygenerowałby pełny zysk kapitałowy z ewentualnej sprzedaży. Norwegiem interesuje się Hoffenheim, który sondował możliwość transferu u agentów piłkarza, wykazując wielkie zainteresowanie. Do Trigorii nie wpłynęły oferty z Niemiec, ale klub byłby gotowy ocenić ewentualne propozycje za byłego gracza Sassuolo. Również Spinazzola powinien opuścić stolicę Włoch na rok przed końcem kontraktu. Al-Ahly zasięgało informacji na temat sytuacji skrzydłowego reprezentacji Azzurrich, ale również w tym przypadku nie wpłynęła żadna oficjalna oferta do Romy, która czeka na rozwinięcia w obydwu przypadkach.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • samber
    28 czerwca 2023, 15:02

    Szkoda by było Solbakkena. Dopiero się zaaklimatyzował. W sumie nie jest to zawodnik na miarę Romy, ale jako zmiennik może być. Coś tam pokazał w tych paru występach i wcale nie wypadł najgorzej. Tacy ludzie też są nam potrzebni

  • riss
    28 czerwca 2023, 16:22

    Dałbym mu jeszcze szanse, po pół roku aklimatyzacji dałbym mu ten sezon żeby się pokazał. Za ile go sprzedamy za 3 mln bo kto da więcej jak jest no namem. Niech pogra pokaże wtedy można sprzedać …