Il Tempo: Roma po Bakkera. Belotti-Ikone, problemy

Bakker, rezerwowy lewy obrońca Atalanty to nowe nazwisko łączone z Romą. Pojawiają się też problemy, jeśli chodzi o ewentualną wymianę Belotti-Ikone.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – L.Pes) Ofensywy skrzydłowy i lewy obrońca, to dwa nazwiska obiecane De Rossiemu na koniec miesiąca. I podczas gdy klub kontynuuje pracę nad wymianą Belotti-Ikone, pojawia się nazwisko lewonożnego bocznego obrońcy, którego Pinto próbuje sprowadzić do stolicy Włoch.

Chodzi o Mitchela Bakkera, 24-letniego Holendra, z którym Roma mierzyła się w dwumeczu z Bayerem Leverkusen w półfinale zeszłorocznej Ligi Europy. Pinto kontaktował się z agentem piłkarza, aby zamknąć operację wypożyczenia z prawem do wykupu. Negocjacje mogą zamknąć się wkrótce, mimo że w Bergamo opierają się ofercie Giallorossich. Bakker zaliczył zaledwie osiem występów w lidze w zespole Nerazzurrich, do których można dodać cztery mecze w Lidze Europy, ogólnie rozegrał w sezonie 328 minut. To bardzo mało, jak na inwestycję, która kosztowała La Deę 9,5 mln euro. Feeling między Gasperinim i Holendrem nigdy nie zadziałał i teraz gracz może odejść by pomóc De Rossiemu na tak delikatnej pozycji. Brak Spinazzoli w Salerno stwarza w obozie Giallorossich sytuację awaryjną, z prawdopodobnym występem Kristensena, do czego doszło w drugiej połowie z Veroną. Wśród pomysłów Pinto znajduje się też Angelino z Galatasaray, którym interesuje się też Torino.

Pozostają z kolei nadal trudności, by dopiąć z Fiorentiną wymianę, na podstawie której Ikone przeszedłby do ekipy Giallorossich, a Belotti założyłby koszulkę Violi. Podwójne wypożyczenie nie może dojść do skutku ze względu na wysokie zarobki Koguta. Były napastnik Torino zarabia około 5 mln euro brutto, ponad dwa razy tyle co francuski skrzydłowy. Obydwa kluby będą pracować w najbliższych godzinach, choć zarobki sprawiają, że podwójna operacja jest trudna do zdefiniowania. Roma szuka dodatkowej alternatywy dla nowego systemu taktycznego De Rossiego, z kolei Italiano szuka rozwiązań na pozycji numer „9”, w związku ze słabymi liczbami Nzoli.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • scythese
  24 stycznia 2024, 11:24

  To już lepiej nikogo nie sprowadzać. Dwa odrzuty, nie wypały. Dlaczego w Romie miałoby się im udać? Presja mniejsza? Chyba że to tylko rozwiązania na pół roku…

  • Kreatos
   24 stycznia 2024, 17:01

   To samo pomyślałem, strata kasy, dograjmy swoimi albo wpuszczajmy z Primavery.

 • irekxsoberxASR
  24 stycznia 2024, 14:06

  Rezerwowy Atalanty hahahah Jprd naprawdę?

 • Totnik
  24 stycznia 2024, 14:10

  Jeden przeszczep się nie udał może kolejny się uda :)

 • MMACieciu
  24 stycznia 2024, 14:54

  Stop ściągania szrotu!!! To już lepiej wychowankami grać jacy by oni nie byli

 • riss
  24 stycznia 2024, 17:42

  Przypomnijcie kto dał Belottiemu 5 mln za sezon …