Il Tempo: Minimum miesiąc przerwy Kristensena

Duński obrońca wróci prawdopodobnie dopiero na kwietniowe derby. Na prawej obronie niedostępny jest też wciąż Karsdorp.

fot. © leedsunited.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Roma wróciła wczoraj do treningów w Trigorii, zaraz po dniu odpoczynku, który powierzył De Rossi. Zespół przeszedł pierwszą sesję treningową by przygotować się do meczu z Brighton, po poniedziałkowym rozruchu. 

Indywidualne ćwiczenia kontynuował Karsdorp, który zmaga sie nadal z zapaleniem stawu kolanowego, na który to uraz narzekał po meczu z Feyenoordem, z kolei długie zastopowanie czeka Kristensena. Po kontuzji odniesionej w meczu z Monzą, Duńczyk przeszedł badania, które wykazały uraz lewego uda, na którego wyleczenie będzie potrzebował co najmniej miesiąc.

Ciężko by mógł wrócić na Lecce, po przerwie, bardziej prawdopodobne są derby. Nie odczuwa z kolei żadnych problemów Mancini, który pokonał skurcze mięśni i o 13 odpowie na pytania dziennikarzy, na konferencji, razem z De Rossim.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Cave Wolf
  6 marca 2024, 11:21

  Żadna strata , dla nas to lepiej

 • Romulus
  6 marca 2024, 11:35

  Szansa dla Celika. Może grając w czwórce i pod wodzą DDRa odnajdzie formę

  • Catenaccio
   6 marca 2024, 12:34

   O tym samym pomyślałem, tym bardziej że ostatnio grał mało, więc powinien też być wypoczęty, z Monzą zagrał ok, gorzej niż dwójka naszych obrońców na K raczej nie zagra :D

 • Dwojak
  6 marca 2024, 12:42

  Za wiele to i tak nie straci, do LE nie jest zgłoszony a na mecz z Fiorentiną jest zawieszony za kartki. Opuści więc pewnie tylko mecz z Sassuolo i Lecce ale dobrze, może Celik jak dostanie więcej minut to coś pokaże i będzie szansa go w lato sprzedać.

 • romomaniak
  6 marca 2024, 13:52

  Nie rozumiem tego hejtu na Duńczyka, owszem czasem wygląda pokracznie, ale zawsze gra z serduchem i na swoje 100%, w przeciwieństwie do Karsdorpa, który owszem biega do przodu niestety póki przekłada się to ma jedną asystę za DDRa ale za to jest niechlujem i tykającą bombą w obronie. Dobrze że się Celik ogarnął trochę, bo to jest nasza najgorsza pozycja w zespole.

 • shall
  6 marca 2024, 21:48

  Ciekawe jakby wyglądał Mancini na prawej obronie? Problem ze środkowymi powoli się kończy – jest Ndicka, Smalling, Huijsen, więc może przesunąć naszego psycho? Od półprawego w trójce do PO przy 4 niedaleka droga i moglibyśmy grać coś w stylu 3,5. Mancini dobrze broni, a z pozostałych PO i tak mało mamy pożytku w ofensywie, więc teoretycznie nic nie stracimy.

  • Canis
   6 marca 2024, 23:05

   Gorzej od duńskiej kłody, już się wyglądać nie da

  • scythese
   7 marca 2024, 14:00

   Tak, nie da się gorzej wyglądać od Kristensena. Z całą pewnością. Zawołajcie Pirisa i Bruno Peresa. Florenzi też niezły as. Ogólnie samych asów mamy na bokach obrony od bardzo dawna.

 • Canis
  6 marca 2024, 23:03

  Niech sobie chłopak odpocznie przed powrotem do Leeds. Zasłużył sobie na ten odpoczynek, swą żałosną grą bukowej kłody.