Il Tempo: Kolejne sprzedaże, potem atak na Scamaccę

Shomurdov i Reynolds są o krok od Cagliari i Westerlo. Następny powinien być Villar. To zwolni środki na wypożyczenie Scamacci.

fot. © whufc.com

(Il Tempo – L.Pes) Jeszcze kilka milionów ze sprzedaży, potem decydujący atak na Scamaccę. Ostatni tydzień lipca rozpoczyna się wieloma ruchami transferowymi w wykonaniu Tiago Pinto, który w tych godzinach dopina kolejne sprzedaże, aby zrobić miejsce w kadrze i móc skoncentrować się na negocjacjach, by podarować Mourinho napastnika. 

Podczas gdy zespół znajduje się od soboty w Portugalii i kontynuuje pracę przed sparingami (najbliższy 26 lipca z Bragą), menadżer kwateruje ostatnich zbędnych piłkarzy. Z drużyną nie wyjechali do Algarve Shomurodov, Villar, Reynolds i Vina. Dwójka z nich odchodzi, jeden jest bliski odejścia, z kolei nad jednym trzeba jeszcze pracować. Domknięto sprzedaż Reynoldsa do Westerlo za 3,5 mln euro plus bonusy i 25% z przyszłej sprzedaży. Wczoraj agent gracza znajdował się w Belgii, aby ustalić szczegóły kontraktu i na dziś przewidziano złożenie decydujących podpisów. Giallorossi pożegnają też Shomurodova, ale na wypożyczenie. Uzbek znajdzie się dziś na Sardynii w ramach porozumienia między Cagliari i Romą. Na ścieżce odejścia jest też Gonzalo Villar. Negocjacje w sprawie hiszpańskiego pomocnika z Granadą trwają, choć w ostatnich godzinach pojawiły się też zainteresowania ze strony klubów z Francji. W tyle jest z kolei sprzedaż Viny, który może wrócić do Premier League, ale nie do Bournemouth.

Po zamknięciu operacji związanych ze zbędnymi graczami, Tiago Pinto poświęci się transferowi Scamacci. Po rozmowach wznowionych w ostatnich dniach, potrzeba teraz wyższej oferty niż ta początkowa, aby znaleźć porozumienie z West Hamem, który zrobił już krok w tył w stosunku do stanowiska sprzed miesiąca. Odpowiednią formułą może być płatne wypożyczenie z przymusem wykupu związanym z awansem do Ligi Mistrzów. W Trigorii zastanawiają się nad ofertą, z kolei Scamacca wraca do Lonydnu, aby kontynuować pracę z „Młotami”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • riss
    24 lipca 2023, 17:26

    Wypożyczyć przeżyje, ale kupować gościa to spora przesada… będzie kolejny złoty strzał ala Muminkov.

  • scythese
    25 lipca 2023, 10:24

    Moim zdaniem Scamacca ma wszystko żeby stać się najlepszą '9' Italii.