Il Tempo: Finałowy sprint po Zapatę

Roma i Atalanta negocjują nadal transfer Zapaty. Chodzi przede wszystkim o bonusy w umowie.

fot. © atalanta.it

(Il Tempo – M.Cirulli) Finałowy spring po Zapatę. Na dziesięć dni przed zamknięciem okna transferowego, Roma nadal poszukuje środkowego napastnika, do oddania do dyspozycji Mourinho.

Mimo dwóch goli – trzeci został anulowany z powodu spalonego – Andrei Belottiego w meczu z Salernitaną, Special One potrzebuje liczbowo kolejnego napastnika, który jest wielkim problemem lata, w którym do Trigorii przyszło pięciu nowych graczy, gdzie całkowicie przemeblowano środek pola, również z powodu nieoczekiwanego buntu Matica, sprzedanego do Rennes. Po tym jak śledzono, bez powodzenia, Scamaccę, Giallorossi skierowali się zdecydowanie na Marcosa Leonardo, będąc jednak zmuszonymi liczyć się z dosyć trudną sytuacją Santosu. Z klubem z regionu Paulista, po tym jak doszło do przeciągania liny w ostatnich dwóch tygodniach, negocjowana jest sprzedaż w styczniu, gdy brazylijskie rozgrywki ligowe zostaną zakończone i będą ponownie wybory na prezydenta Santosu.

Jeśli chodzi o teraźniejszość, trwają prace nad Zapatą. Środkowy napastnik Atalanty dał pełną dostępność swojego transferu do stolicy Włoch i Roma zdecydowała się zadowolić Kolumbijczyka, również z punktu widzenia kontraktu. Dla 32-latka przygotowany jest trzyletni kontrakt, wygasający 30 czerwca 2026 roku, za 2,7 mln euro netto za sezon, ogółem 8 mln euro, w przypadku których Roma nie może skorzystać z podatkowego dekretu rozwojowego. Trzeba jednak nadal znaleźć porozumienie z La Deą, z którą wciąż omawiane są liczby potencjalnego definitywnego transferu. Cały czas negocjowane są bonusy: Atalanta chciałaby wdrożyć cele, które będą łatwe do zrealizowania przez Giallorossich i gracza. Roma, ze swojej strony, wolałaby obwarować się klauzulą dotyczącą indywidualnych osiągnięć i występów Zapaty. Owe różnice mogą być rozwiązane w najbliższych dniach.

Dużo bardziej skomplikowany jest z kolei kierunek z Lukaku. Były gracz Interu znajduje się poza projektem Chelsea i może okazać się operacją last minute w tej sesji transferowej. Gdyby jednak miało dojść do transakcji, musiałoby zagrać wspólnie wiele czynników: Chelsea musiałaby otworzyć się przede wszystkim na wypożyczenie Belga, który jest zdeterminowany z powodu braku możliwości znalezienia nowego rozwiązania. Wydaje się nie być pretendentów, wykluczono pogłoski o Tottenhamie, osieroconym przez Kane’ea. Tak samo jeśli chodzi o Arabię Saudyjską, gdzie Blues mogliby znaleźć satysfakcjonującą ofertę ekonomiczną. Jednak również tutaj nie ma zapytań. Dodatkowo zespół Pochettino musiałby płacić dużą część zarobków Lukaku – mimo że płatność za lipiec i sierpień została już zapłacona przez angielski klub.

Cały czas obserwowani są też gracze, by skompletować defensywę po sprzedaży Ibaneza. Tiago Pinto szuka kolejnego środkowego obrońcy, szczególnie z powodu absencji N’Dicki podczas styczniowego Pucharu Narodów Afryki i wątpliwości dotyczących Kumbulli, który przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadła.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  23 sierpnia 2023, 10:41

  Dziś mija 80 dni bez napastnika. Ćjagu Pingo masterclass :) Teraz weźmie desperado Zapate, co dla mnie będzie równoznaczne z ruchem Pastore.

  Zastanówmy się, dlaczego w ogóle Atalanta negocjuje transfer Zapaty przy kontuzji Toure? Szukają frajerów, bo czują pieniądz. Oby ten transfer się wyłożył. Blisko 3 mln i 3 letni kontrakt za 32 lata po koszmarnym sezonie naznaczonym kontuzjami. No ludzie xD Cały czas mam z tego beke.

  To już Milika można było wziąć za fajny pieniądz, jak Juve targowało się z OM.

  • abruzzi
   23 sierpnia 2023, 10:58

   Czytałem o chłopie sporo artykułów w ostatnich dniach, odkąd się go z nami łączy. Okazuje się, że jego "forma" trwa nawet od półtora sezonu. Bo od grudnia 2021 roku strzelił w Serie A 3 bramki. xD
   Klasa koń z niego. Był niezłym dzikiem, ale właśnie "był" przy takich transferach to słowo klucz.

 • delvecchio
  23 sierpnia 2023, 10:46

  Też bym wolał go nie kupować, a w styczniu po prostu ściągnąć Leonardo

 • Canis
  23 sierpnia 2023, 10:54

  Tiago Ciamajdę oceniam niżej niż Moncziaka, dlatego uważam, że on nawet Zapaty nie będzie umiał sprowadzić.

  • Frosti
   23 sierpnia 2023, 11:01

   Nie przesadzajmy. Pinto może nie zdziałał cudów, ale nie ściągnął jeszcze żadnego grajka pokroju Pastore, Coricia, czy Biandy. Jego największą wtopą jest Shomurodov, którego mimo wszystko ktoś chce wypożyczyć w przeciwieństwie do wymienionej wcześniej trójki.

 • Felek
  23 sierpnia 2023, 14:48

  3 banie za grzanie miejsca na trybunie, to już lepiej ja się zgłoszę i wezmę 2,5 :D
  tylko stworzę na jutubie jakiś filmik z moim skilem :D