Il Tempo: Celik na środku obrony, zmiany na wahadłach

Bez wciąż kontuzjowanego Smallinga, powoli wracającego do zdrowia Kumbulli, kontuzjowanego Manciniego i N'Dicki, który wyjechał na PNA, Mourinho nie pozostanie nic innego jak wystawić w tercecie defensywnym Celika, Cristante i Llorente.

fot. © asroma.com

(Il Tempo – M.Cirulli) Roma wybiegnie na boisko w 1/8 finału Coppa Italia, w którym zmierzy się dziś na Olimpico z Cremonese. Mourinho będzie zmuszony przebudować defensywę, z powodu problemów Manciniego z pachwiną. 

W bramce stanie Svilar, z kolei przed nim pojawi się całkowicie innowacyjny tercet, z uwagi na braki N’Dicki (w ostatnich dniach dołączył do Wybrzeża Kości Słoniowej) i Smallinga. Jedynym „ocalałym” jest Llorente, który przesunie się na lewą stronę środka obrony, z kolei po przeciwnej pojawi się Celik. Zarządzać ruchami kolegów będzie z kolei Cristante, który tym samym cofnie się do tyłu. Do rotacji dojdzie też na skrzydłach: na prawej zagra Karsdorp, z kolei na lewej w pierwszym składzie wybiegnie El Shaarawy.

W środku pola jest niewiele niewiadomych. Obok Paredesa zagrają Bove i Pellegrini, a Sanches jest gotowy wejść w trakcie meczu. Nie zagra Aouar, który wyjechał. Atak jest tą formacją, gdzie Mourinho ma wiele opcji: ofensywa jest jedynym miejscem, gdzie trener ma do dyspozycji wszystkich graczy i od pierwszej minuty wybiec powinni Lukaku i Azmour. Belotti i Dybala zaczną z ławki.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  3 stycznia 2024, 10:49

  O wow to będzie wesoło :) swoją drogą nasz trener jak widać tak elastyczny że nie potrafi wymyślić jakiegoś innego ustawienia jak ma brali kadrowe…

  • matekson
   3 stycznia 2024, 11:12

   To jest coś co myślałem że Mou zmieni w odróżnieniu od Maślaka a robi dokładnie to samo…

  • RomanoItaliano
   3 stycznia 2024, 12:41

   Wbrew pozorom dla mnie Cristante na środku obrony dobrze wyglądał :) Przynajmniej nie spóźniał się wiecznie do gracza co był na 16 metrze z piłką i oddawał strzał :D

  • riss
   3 stycznia 2024, 15:45

   Nasz trener jest tak elastyczny że ciężko w pucharze Włoch wstawić np kogoś z primy obok Cristante i Llorente… żenada

  • Zrewolwerowany Kaloryfer
   3 stycznia 2024, 20:11

   Celik od dłuższego czasu był przygotowywany do gry na środku. Kogo byś wystawił z Primavery?