Il Romanista: „Tak” od Kristensena, Roma czeka na lepszą ofertę PAOKu

Roma czeka na lepszą ofertę z Grecji za Villara. W międzyczasie Kristensen dał zgodę na transfer do Rzymu. Trwają rozmowy z Leeds.

fot. © asroma.com

(Il Romanista – I.Mirabella) Roma jest jednym z najbardziej aktywnych zespołów na rynku na całej europejskiej scenie. Po tym jak potwierdziła oficjalnie sprzedaż Kluiverta do Bournemouth za 11 mln euro plus 1 mln bonusów, związanych z występami i utrzymaniem w Premier League, następnym celem jest zamknięcie negocjacji Volpato i Missoriego. 

Dwójka wychowanków Trigorii znajduje się o krok od założenia koszulki Sassuolo w najbliższym sezonie Serie A. W tym tygodniu przewidziano kolejne spotkanie między klubem Giallorossich a Neroverdich, aby ustalić ostatnie szczegóły. Za Włocha z australijskim paszportem Roma powinna zainkasować około 9 mln euro, z kolei za 19-letniego bocznego obrońcę 3 mln. To ogółem 12 mln euro, które pomogą i to w niemałym stopniu, aby zmieścić się do 30 czerwca w parametrach Finansowego Fair Play. Carles Perez i Gonzalo Villar nadal czekają na nabywcę. W przypadku Hiszpana ciągle krążą pogłoski, które mówią o jego powrocie do Celty Vigo, klubu, w którym był w tym sezonie. Wciąż jest mały dystans między żądaniem a ofertą, – około 3 mln euro różnicy – ale strony pracują nad zamknięciem negocjacji. Tymczasem w sprawie Villara pojawił się PAOK, gotowy sprowadzić hiszpańskiego pomocnika do Grecji. W Trigorii żądają 6 mln euro, Grecy zatrzymali się na 5 mln. Ibanez pozostaje na liście sprzedażowej, ale na ten moment nie wpłynęła żadna oficjalna oferta.

Jeśli chodzi o zakupy, nie ma wiele nowości: Diego Llorente jest o krok, również jego agent potwierdził, że brakuje niewiele, aby zobaczyć ponownie hiszpańskiego stopera w barwach Giallorossich. Oczy Tiago Pinto są skierowane też na innego gracza Leeds. Rasmus Kristensen, 25-letni boczny obrońca, dał już zgodę na swój transfer do Romy. Negocjacje znajdują się w zaawansowanej fazie, teraz trzeba znaleźć porozumienie z angielskim klubem w sprawie wypożyczenia. Już w przeszłości Roma była zainteresowana, gdy Duńczyk grał w Salzburgu. Austriacki klub żądał 15 mln euro, co zostało uznane za zbyt dużą kwotę. Jeśli chodzi o sytuację Gianluci Scamacci, w tej chwili nie ma nowości. Gracz chce transferu do zespołu Giallorossich i razem ze swoimi agentami próbuje przekonać West Ham, by ten otworzył się na wypożyczenie. Baldanzi pozostaje na celowniku Tiago Pinto, ale Empoli żąda 20 mln euro. Roma myśli.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Dominik
    27 czerwca 2023, 14:29

    5 mln euro za Villara to chyba nie mamy się nad czym zastanawiać