Il Romanista: Sanches gotowy, ale brakuje porozumienia. Opcje do obrony

Renato Sanches trenuje indywidualnie, w nadziei na transfer do Romy. Tymczasem nadal brakuje porozumienia między klubami. Roma szuka w międzyczasie środkowego obrońcy, wśród nazwisk pojawiają się Demiral z Atalanty i Solet z Salzburga.

fot. © psg.fr

(Il Romanista – A.Di Carlo) Renato Sanches trafi do Romy. Wszyscy są przekonani, że operacja na kierunku Rzym-Paryż zamknie się transferem portugalskiego pomocnika do ekipy Giallorossich. Choć, po kolejnym kontakcie stron, do którego doszło wczoraj, do porozumienia nie doszło. 

Wciąż brakuje umowy odnośnie formuły transferowej i liczb, nie chodzi o szczegóły, dlatego klub z Paryża nie dał zgody na wylot piłkarza do Włoch i przejście testów medycznych na rzecz Romy. Gracz dokonał swojego wyboru, teraz piłka jest po stronie dwóch klubów. Potrzebne będą tym samym dodatkowe kontakty, aby doszło do zgody na dołączenie portugalskiego pomocnika do formacji, którą ma do dyspozycji Mourinho. Po tym jak spędził praktycznie cały sezon przygotowawczy w roli opłacanego widza, piłkarz chce być ponownie brany na poważnie, a takie warunki może mu bez wątpienia zaproponować Roma.

Były gracz Benfici posiada CV piłkarza, jakiego brakuje w aktualnej linii pomocy Giallorossich: przyspieszenia, zmiany rytmu gry i zdolność do włączania się zza pleców formacji ofensywnej. Myślano, że dobre relacje między klubami pozwolą mu na założenie koszulki Romy wcześniej, aby wykorzystał przedsezonowe przygotowania na aklimatyzację, tymczasem będzie zmuszony, jeśli transfer dojdzie do skutku, przyspieszyć swoje wdrożenie w trakcie oficjalnego sezonu. Roma czeka na całkowite otwarcie się ze strony PSG na wypożyczenie z prawem do wykupu, ale ostatnie opory francuskiego klubu jeszcze nie zniknęły.

Podczas gdy Roger Ibanez został oficjalnie nowym graczem Al-Ahli, Pinto zaczął sondować rynek w poszukiwaniu odpowiedniego gracza by zastąpić odchodzącego Brazylijczyka. Mourinho poprosił o odtworzenie liczby środkowych obrońców, których miał jeszcze kilka dni temu do dyspozycji. Oprócz nazwiska Demirala, co może łączyć się z manifestacją zainteresowania Zapatą, podoba się też bardzo Oumar Solet, młody defensor Salzburga, rocznik 2000. Znajdujący się już niegdyż w kręgu reprezentacji Francji U20, stoper z Melun reprezentuje dobre rozwiązanie low-cost, aby uzupełnić formację. Agenci gracza potwierdzili zapytania ze strony Romy, ale nie było jeszcze bezpośrednich kontaktów między klubami.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • scythese
  11 sierpnia 2023, 10:31

  Dopiero co mieliśmy młodego francuza znajdującego się w kręgu młodzieżowej reprezentacji Francji :) Demiral trochę zagotowany ale podobają mi się zawodnicy z charakterem.

 • Mancol
  11 sierpnia 2023, 10:33

  PSG będzie czekać do samego końca, że jeszcze do stołu usiądzie jakiś beniaminek z Premier League albo średniak z Chapionship i bez mrugnięcia okiem wyłoży kasę bez zabawy w wypożyczanie.

 • abruzzi
  11 sierpnia 2023, 10:47

  No właśnie. Poczekają sobie jak West Ham na Atalantę. A jak się nie uda, to 28 sierpnia nam go wypożyczą :)