Il Romanista: Dziś podpis Rickyego Solbesa

Ricky Solbes przeszedł testy medyczne w Villa Stuart i podpisze kontrakt z Romą. 17-letni argentyński talent porównywany jest do Carlesa Teveza.

fot. © asroma.com

(Il Romanista – D.Sarti) Nowa przygoda Rickyego Solbesa dopiero się zaczyna. „Apacz” z Tucuman wylądował wczoraj o 8 rano w Rzymie i późnym rankiem rozpoczął testy medyczne w Villa Stuart.

Z praktycznie byłym talentem Defensa Y Justicia, osiągnięto porozumienie odnośnie trzyletniej umowy z opcją na kolejne dwa sezony i teraz opuścił swoją ojczyznę. W towarzystwie swojego agenta, byłego gracza Giallorossich, Nicolasa Spollego, dziś lub jutro złoży podpisy pod kontraktem, po tym jak skompletuje niezbędne dokumenty. „Apacz” Solbes będzie nowym talentem Romy.

Sprowadzenie gracza to intuicja ze strony scoutingu Giallorossich. 17-latek ostał odkryty kilka miesięcy emu w Argentynie, gdy grał w barwach Defensa Y Justicia. W trakcie poprzedniego sezonu Roma zdecydowała się go przetestować z bliska, dając mu próbę w Trigorii, gdzie mogła poznać go jeszcze lepiej, jeśli chodzi o jego technikę i budowę fizyczną. Napastnik, który ma smykałkę do zdobywania niecodziennych bramek, jest gotowy rozpocząć swoją przygodę w Romie, zaczynając od Primavery Federico Guidiego, z nadzieją, że w krótkim czasie stanie się kolejnym talentem, który rozwinął się w szkółce Giallorossich, w perspektywie pierwszej drużyny.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.