Il Messaggero: Zapata na prowadzeniu

Duvan Zapata wysuwa się, zdaniem mediów, na prowadzenie, jeśli chodzi o napastnika, po tym jak nie udało się ze Scamaccą, Moratą i Arnautovicem. Problem stanowi jednak jego kondycja fizyczna i liczne urazy mięśni uda z ostatnich dwóch sezonów.

fot. © asroma.com

(Il Messaggero – S. Carina) Na dziesięć dni przed startem ligi Roma jest jedynym klubem Serie A, który nie zainwestował jeszcze ani jednego euro na kartę piłkarza. To anomalna sytuacja, którą tylko częściowo mogą tłumaczyć ograniczenia finansowego fair play. Bowiem pieniądze w chwili obecnej są, ale trudności pozostają. Do końca miesiąca coś zostanie jednak zrobione. 

To nieuchronne po sprzedaży Ibaneza do Al Ahli, choć, jak podkreślił Mourinho w ostatnim wywiadzie dla Corriere dello Sport. „nawet gdyby przyszedł Mbappe, będziemy spóźnieni”. Przede wszystkim wybory klubu – nie licząc inwestycji w młody talent Marcosa Leonardo, która to w ostatnich godzinach się skomplikowała – wydają się być coraz słabsze. Zaczęło się od wzięcia na celownik Scamacci, aby potem kultywować – za wskazaniem trenera – marzeni pozyskania Moraty. Po tym jak zdano sobie sprawę z niemożliwości przeprowadzenia operacji, w Trigorii skierowali swój wzrok na Arnautovica. Porozumiano się z Austriakiem, ale nie z Bologną, która zdenerwowała się umową osiągniętą między bratem napastnika i Romą, mówiąc „nie” ofercie 3 mln euro, złożonej przez Pinto, który teraz negocjuje Zapatę. Sytuacja menadżera jest szczególna: najpierw, nie mając płynności finansowej, musiał próbować zamknąć operacje transferowe za pomocą minimalnych nakładów. Teraz, gdy płynność jest, wszystkie kluby podnoszą poprzeczkę.

Zapata jest obecnie trzecim, jeśli nie czwartym wyborem w mercato Giallorossich, To piłkarz, który w normalnej formie fizycznej, byłby w top trzy napastników Serie A. I tu właśnie jest problem: w ostatnich dwóch sezonach pozostawał poza dostępnością przez 231 dni, co oznacza 27 meczów w Serie A (38 ogółem). Dokuczały mu przede wszystkim urazy przywodzicieli, które w lutym 2022 roku zmusiły go do wylotu do Finlandii, do profesora Oravy (ten , który operował Cristante). Obawa przed odklejeniem się ścięgna mięśnia, doprowadziła do tego, że lekarz zalecił terapię konserwatywną, zamiast zabiegu chirurgicznego.

Problem był jednak widoczny w poprzednim sezonie: zagrał w tylko 16 meczach w pierwszym składzie Serie A (zaliczył 1393 minuty, ze średnią 55 na spotkanie). Z tego powodu Roma stara się przeprowadzić ryzykowną inwestycję, ale ograniczając na ile jest to możliwe problemy. W ofercie wypożyczenia z wykupem, przymus byłby związany z występem w przynajmniej 50 % spotkań w sezonie (przynajmniej po jednej połowie). Licząc po 55 meczów, które Roma rozegrała w poprzednich dwóch sezonach, oznaczałoby to osiągnięcie przynajmniej 2475 minut, co nie udało się Kolumbijczykowi od sezonu 2020/2021.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • MMACieciu
  10 sierpnia 2023, 12:11

  Świetnie!!! Kolejna kaleka nam potrzebna na już!!!! Płać Punto za niego ile trzeba!! Musimy go mieć!

 • Romulus
  10 sierpnia 2023, 12:15

  Może się zgrają z Dybalą, żeby na przemian łapać kontuzję, to razem będziemy mieć jednego zdrowego napastnika

 • edemon
  10 sierpnia 2023, 12:22

  A więc dotarliśmy już do planu Z.

  • majkel
   10 sierpnia 2023, 12:31

   można kończyć xD

  • Omen
   10 sierpnia 2023, 12:39

   Hola hola! To nie koniec. Następnym punktem jest odpieczętowanie sarkofagu Macieja Żurawskiego. Mówi się że wciąż nie zapomniał jak strzela się bramki Parmie oraz Lazio.

 • abruzzi
  10 sierpnia 2023, 12:34

  Ja nie mogę się powstrzymać przed zrobieniem pranka i wysłaniem na oficjalnego maila klubu propozycji napastnika z linkiem transfermarkt do Kevina Lasagni. Wiem, że albo mail pójdzie w spam, albo usuną od razu, ale jakoś mnie do tego ciągnie :P

  A w razie transferu (patrząc na łączone z nami nazwiska, to jakieś tam 2-3% szans są nawet na Lasagnę) poproszę o prowizję ;P

  • Omen
   10 sierpnia 2023, 12:41

   Hahah, ani się waż! :D

  • majkel
   10 sierpnia 2023, 13:02

   Jakbyś miał maila bezpośrednio do Pinto to myślę, że szanse na powodzenie transakcji byłyby naprawdę spore.

 • riss
  10 sierpnia 2023, 13:45

  Pinto chyba inspirował się Grande strategią która przez ostatnie dwa sezony przylgnęła do Scuderia Ferrari. Podobnie jak z z nich to i z nas śmieje się cała Europa.