Ibanez na liście Napoli, Shomurodov Galatasaray

Pojawiają sie pogłoski o zainteresowaniu Shomurodovem. Napoli coraz mocniej myśli o Ibanezie.

fot. © asroma.com

Po zakończeniu pierwszej fazy mercato, zakończonej sprzedażami kilku młodych piłkarzy, by ratować budżet, Tiago Pinto może skupić się spokojnie na budowie zespołu na kolejny sezon. Jej częścią są sprzedaże innych graczy.

Do nich może należeć Roger Ibanez, który straci miejsce w pierwszym składzie na rzecz N’Dicki i którym Giallorossi zamierzają sfinansować lipcową i sierpniową kampanię zakupów. Jak na razie konkretnych ofert za gracza brakuje, a Roma wycenia go na minimum 30 mln euro. W pogłoskach pojawia się Aston Villa, a także Napoli, które ściągnęło w przeszłości z Rzymu Manolasa. Portal calciomercato.com podaje, że rosną notowania Ibaneza, jeśli chodzi o transfer do drużyny Rudiego Garcii. Napoli składało zapytania o Scalviniego (Atalanta) i Kilmana (Wolverhampton), ale żądania na poziomie 40 mln euro odstraszyły De Laurentiisa.

Graczem, który z kolei będzie zmuszony opuścić tego lata Rzym, jest Shomurodov. Uzbeka. który ma za sobą mało udane dwa sezony, w tym kompletnie nieudane półroczne wypożyczenie do Spezii, ciężko będzie sprzedać. Po pierwsza zarabia zbyt dużo by udźwignęły to kluby z dołu tabeli Serie A, po drugie Roma będzie żądać minimum 10 mln euro, by nie zaliczyć straty kapitałowej. Dlatego w grę wchodzi tylko wypożyczenie. Corriere dello Sport i turecki tabloid Fanatik podają, że gracza chciałoby ściągnąć na dwanaście miesięcy Galatasaray.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • mold
  3 lipca 2023, 13:11

  Z tym Manolasem w Napoli lepiej im nie przypominajmy heh.

  Co do Wielkiego Uzbeka właśnie po głowie chodziło mi, że rozsądny kierunek dla niego to Turcja. Uzbeki należą do narodów tureckich i dobrze tam płacą.

 • takitam
  3 lipca 2023, 13:18

  Ibaneza jednak poza Serie A należy sprzedać.

  • abruzzi
   3 lipca 2023, 13:25

   Z drugiej strony przydałby się nam Ibanez w Napoli w derbach słońca :D

  • mold
   3 lipca 2023, 14:14

   Napastnicy Romy vs Babolarz Ibaniez. Co się stanie, jeśli siła, której nic nie może zatrzymać, spotka się z obiektem, którego nic nie może poruszyć?

  • koston
   4 lipca 2023, 10:24

   @mold – myślę, że wtedy wybuchnie Wezuwiusz…

 • Totnik
  3 lipca 2023, 14:18

  Wyprzedaż trwa. Jozkowi wkoncu wystarczy 11 zawodników tylko :)

  • lilninja
   3 lipca 2023, 17:56

   Bardzo błyskotliwa analiza, dobrze że 11 wystarczy bo się trochę martwiłem że jednak nie :)

 • riss
  3 lipca 2023, 19:24

  Totnik uważa że Uzbek i Zjebanez to super zawodnicy nie do zastąpienia.