Huijsen na Fiumicino

Mourinho w końcu będzie miał nowego obrońcę. Dean Huijsen jest gotów podpisać kontrakt do czerwca 2024 roku bez opcji wykupu. Juventus otrzyma 650 tysięcy euro - kwota może być zmniejszona w zależności od liczby występów w barwach Giallorossich.

Transfer Huijsena do Romy jest już gotowy. Obrońca Juventusu stanie się nowym zawodnikiem stołecznego klubu. Holender przyjdzie na płatne wypożyczenie w wysokości 650 tysięcy euro bez żadnej opcji wykupu.

Według informacji od Sky Sport, jeśli holenderski obrońca zagra dziesięć meczów w żółto-czerwonej koszulce, kwota wypożyczenia zostanie obniżona o 250 tysięcy euro. Dean przejdzie badania lekarskie i podpisze kontrakt z Romą jeszcze dziś. Zawodnik dotarł punktualnie na lotnisko Fiumicino o godzinie 16:40.

W najbliższych dniach zawodnikiem Juventusu zostanie Cherubini, ale transakcja nie jest związana z negocjacjami dotyczącymi gracza urodzonego w 2005 roku. Przeważyła wola młodego obrońcy, który bardzo chciał dołączyć do drużyny Mourinho i odrzucił propozycję Frosinone (z którym Juventus dogadał się już przed świętami -od red.). Obaj Panowie spotkali się na Allianz Stadium i rozmawiali chwilę pod koniec spotkania, a w ostatnich dniach Special One zadzwonił do niego. Obrońca będzie od razu dostępny na mecz z Atalantą. W Rzymie Huijsen liczy na znalezienie miejsca zarówno w lidze, jak i w Lidze Europy, z doświadczonym trenerem jak José: wszystkie te aspekty skłoniły Holendra do zmiany zdania w sprawie swojego wyboru.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • samber
  5 stycznia 2024, 19:18

  Huijsen? No, to przynajmniej nie trzeba mu wymyślać przezwiska. Sam się nazwał :)

 • Totnik
  5 stycznia 2024, 19:23

  Zrobicie newsa "co Totnik powinien wiedzieć o Huijsen'ie" ? 🙌

 • Catenaccio
  5 stycznia 2024, 19:27

  Cherubini nie był przypadkiem naszą perełką w Primaverze ? i tak pochopnie oddajemy go do Juve ?

  • majkel
   5 stycznia 2024, 19:31

   Kapitan Primavery. Do tej pory czytałem sprzeczne informacje. Jemu kończy się kontrakt i żeby odejść na wypożyczenie, musiałby go przedłużyć, co też podało kilka żródeł. Inne zaprzeczają i piszą, że odchodzi na pół roku przed końcem kontraktu i już nie wraca. Biafora podaje, że odchodzi definitywnie, ale Roma zachowa 50% od przyszłego transferu.

 • Catenaccio
  5 stycznia 2024, 19:58

  My kompletnie nie potrafimy zarządzać naszymi wychowankami, już jakiś czas temu straciliśmy choćby Romagnoliego, który odpowiednio poprowadzony zrobił dobrą karierę w Serie A, oddaliśmy Calafioriego za grosze, a ten ma teraz ogromną szansę zagrać w LM z Bologną, mieliśmy Florenziego, to go zniszczyliśmy rzucaniem na pozycję, gdzie jego skrzydła były ucinane. Jakoś strata Cherubiniego nie napawa optymizmem. Roma od lat nie potrafi w wychowanków.

  • samber
   6 stycznia 2024, 12:42

   Romagnoli chyba niezbyt udany przykład ze względu na jego upodobania. Florenzi? – nawet go polubiłem za serce do Romy i wystrzał z babcią, ale to taki średni talent piłkarski.

 • ryniek
  5 stycznia 2024, 20:22

  a pewnie będzie tak, że chłopak ledwo powącha murawę bo Józef dalej będzie stawiał na ananasów jak Celik a młodego będzie trzymał na czarną godzinę