Huijsen może zostać w Trigorii: Pomysł z przedłużeniem umowy

Holenderski obrońca może pozostać w barwach Romy, aby zdobyć dodatkowe doświadczenie przed powrotem do Juventusu.

fot. © asroma.com

Dean Huijsen, pierwszy zakup Romy na styczniowym rynku transferowym, obecnie przebywa w barwach Giallorossich na zasadzie zwykłego wypożyczenia udzielonego przez Juventus.

Umowa 18-latka ze Stara Damą wygasa w 2027 roku i, jak informuje La Gazzetta dello Sport, przed nim otwierają się dwie ścieżki na najbliższą przyszłość. Pierwsza obejmuje powrót do Turynu i następne wejście do rotacji w formacji obronnej drużyny, druga zaś polegałaby na zgromadzeniu większego doświadczenia, pozostawiając go na kolejny rok wypożyczenia, w Romie lub w innym klubie o znaczącym profilu.

W pierwszym miesiącu w stolicy zebrał 264 minuty, a w ostatnim spotkaniu na Stadio Olimpico przeciwko Cagliari zdobył również swoją pierwszą bramkę w seniorskiej karierze.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Kelsen
  8 lutego 2024, 22:41

  Brzmi pysznie. Ogrywajmy chłopaka, finalnie wzmacniając konkurencję, która i tak jest silniejsza od nas. Jeśli już, to tylko z opcją zakupu. Kwota może być wysoka, ale opcja musi być wpisana w umowę. Inaczej nie ma to sensu.

 • Totnik
  9 lutego 2024, 05:46

  Interes jest przecież dobry. Mamy za darmo dobrego piłkarza dwa lata a Juve ma ogranie. Kazda strona korzysta o co chodzi ? No jak jesteśmy biednym klubem to czasami tak trzeba.

 • Felek
  9 lutego 2024, 08:47

  Jak dzięki temu mamy wygrać w przyszłym sezonie mistrzostwo, to czemu nie :D

 • shall
  9 lutego 2024, 09:05

  Gdzieś krążyły plotki o 15mln. Nie sądzę, żeby juve chciało wpisać do ew. kolejnego wypożyczenia opcję wykupu. Chyba, że jakąś astronomiczną kwotę, która podreperowała ich ffp. Dawno nie widziałem, nie tylko w Serie A, ale w ligach top 5, aby tak młody obrońca, oprócz umiejętności miał taki spokój. Ktoś słusznie zauważył, że podobnie wyglądał Marquinhos.

 • Zeratul
  9 lutego 2024, 11:09

  Podyskutować zawsze można, ale w Turynie chłopak jest uznawany za jeden z najważniejszych talentów w ich rękach i nie na sprzedaż.

 • scythese
  9 lutego 2024, 11:32

  Ależ Juve ma talenty na pokładzie Yildiz, Soule, Huijsen. Przyszłe gwiazdy futbolu.

  • Zeratul
   9 lutego 2024, 11:41

   Niedawno włączyli do pierwszego składu 18-letniego Josepha Nonge, po którym dużo sobie obiecują w 2 połowie sezonu

 • riss
  9 lutego 2024, 15:47

  Wątpię żeby Juve dało nam klauzule wykupu. Ja bym go brał na 2 pełne sezony a potem mogą go brać, ale zróbmy że wtedy Juve daje nam 10 mln euro za to że go ogrywamy. Tak jak robiło zawsze Sassuolo, my będziemy mieli piłkarza na już, którego ogramy, a Juve nam odpali hajs za gotowy produkt z doświadczeniem.

  • Zeratul
   9 lutego 2024, 16:45

   Chyba zapominasz, że to oni zrobili przysługę Romie, chociaż byli już dogadani z Frosinone i tylko chęć zawodnika do pracy z Jose zmieniła bieg wydarzeń.