Giannini: Wiele będzie zależało od kondycji Sanchesa

Były kapitan Giallorossich ocenił środek pola, który jest budowany na nowy sezon.

fot. © psg.fr

(Gazzetta dello Sport – M. Cecchini) Był jednym z historycznych kapitanów Romy. Jednym z tych, wokół których klasy obracała się gra Romy. Dziś to on oceni środek pola Giallorossich, który właśnie się tworzy. 

Giannini, jak ocenisz Romę, jeśli trafi do niej Renato Sanches?

– Myślę, że budowany jest środek pola, który będzie zarówno ilościowy jak i jakościowy. Portugalczyk jest silny fizycznie i posiada technikę, ale wiele będzie zależało od jego kondycji fizycznej. Trzeba będzie mieć nadzieję, że kontuzje, które dokuczały mu w ostatnich latach, przestaną go nękać.

W oczekiwaniu na Portugalczyka, jak ocenisz pierwsze kroki Aouara w barwach Giallorossich?

– Moim zdaniem spisuje się dobrze i ma dobrą nogę. Mam wrażenie, że w zespole jest dużo jakości, jest po dwóch graczy na każdą pozycję i są gracze, którzy pozwalają również stosować różne wariacje ustawień. Matic i Cristante, dodatkowo, zapewniają doświadczenie i solidność, Bove jest wybiegany, a jakość Pellegriniego i Aouara jest na najwyższym poziomie.

Zapowiedzianym celem Romy jest powrót do Ligi Mistrzów. Jeśli uzupełnią zespół, myślisz, że misja jest możliwa do zrealizowania?

– Sierpień w piłce jest prawie zawsze miesiącem bez błędów, gdyż wtedy marzy się o celach. Potem to boisko zweryfikuje prawdę. Jednak jestem pewien, że Giallorossi stworzą konkurencyjną kadrę.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • hako
    31 lipca 2023, 09:51

    Antypolska robi się ta Roma. Obaj nasi pogromcy z pamiętnej przygody w 2016, Patricio wychodzący za linię przy karnym Kuby i strzelec wyrównującej bramki w naszym klubie 🧐