Giannini o meczach ze Slavią i Lazio

Giuseppe Giannini, były kapitan Romy, wygłosił kilka oświadczeń przed mikrofonami nadawcy Radia Radio.

Giuseppe Giannini
fot. © asroma.com

Wśród różnych poruszanych tematów były kapitan skupił się na występie Giallorossich, a przede wszystkim na niedzielnych derbach zaplanowanych na godz. 18:00.

Oto jego słowa:

Derby?

Derby to tak ważny i szczery mecz, że myślisz już o nim w meczu poprzedzającym.

Bardzo często Roma przystępowała do derbów z pewnymi uwarunkowaniami psychologicznymi, nawet nieświadomie. Czy kiedykolwiek ci się to zdarzyło?

Tak, czasami nawet miesiąc wcześniej uważałem, aby nie otrzymać żółtej kartki. Każdy chce rozpocząć taki mecz.

Czy nie bedziesz zaskoczony gdy Romie dobrze pójdzie?

Absolutnie nie. Mourinho poszedł „zarżnąć” piłkarzy w szatni, aby pobudzić ich przed niedzielą. To był niemal wystudiowany ruch instynktu. Mourinho jest świetnym trenerem, ale nie będąc super-piłkarzem, być może czasami nie rozumie tego, że niektórzy gracze starają się przybyć świeżo na najważniejsze spotkanie. Chcą poprostu oszczędzic energię w meczu poprzedzającym.

Mourinho skarcił też drużynę w telewizji.

To do niego pasuje, robił to również w innych drużynach. Trener, który atakuje zawodników w kwestii profesjonalizmu, daje nam do zrozumienia, że ma szatnię w swoich rękach, a narzucona cisza prasowa wskazuje, że to on dowodzi i jest ponad wszystkimi.

Jaki środek pola wystawiłbyś w derbach?

Roma nie ma dużego wyboru. Sanches zawsze miał problemy, nie jest gotowy do gry przez 90 minut. Drużyna nie gra genialnego futbolu, ale Mourinho jest pragmatykiem i chce wygrywać. Ma zdolność do dobrego podkreślania mocnych stron drużyny, gdy wygrywa.

Czy obecność Pellegriniego będzie ważna?

Tak, mimo że nie grał od jakiegoś czasu. Nie jest łatwo wrócić do gry w takim meczu jak derby. Można zaliczyć świetny występ lub fatalny, dlatego trzeba go bardzo dobrze ocenić. Jednak będąc świeżym psychicznie, może mieć dodatkowy atut.

Czy poziom Serie A wzrósł czy pogorszył się od czasu, gdy byłeś trenerem?

Szybkość i fizyczność wzrosły, ale technika jest gorsza.

Kto wygra derby?

Często najbardziej krytykowana drużyna daje świetny występ i mam nadzieję, że tak będzie w przypadku Romy. Nie ma faworyta, choć uważam, że Giallorossi są nieco silniejsi od Lazio.

Kiedy Roma przegrywa w wielkich meczach, trudniej jest jej wrócić. Jaka powinna być właściwa postawa w derbach?

Roma ma swój własny sposób interpretacji meczu, lubi czekać na przeciwnika. Nie mając jasnego planu polega na indywidualnościach. Zarówno Roma, jak i Lazio nie są w stanie celować w czołówkę tabeli, dlatego derby stają się jeszcze ważniejsze i mogą określić drogę obu klubów.

 

Źrodlo: giallorossi.net

Autor: @Burdisso

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.