Giallorossi trenują w Algarve. Solbakken nie ćwiczył

Giallorossi rozpoczęli zgrupowanie w Portugalii.

fot. © asroma.com

Zespół Romy wyleciał wczoraj po południu do Portugalii na zgrupowanie, które zastąpi tourne po Azji. Tak jak poprzednio Giallorossi stawili się w Algarve, gdzie przeszli dziś pierwszy trening.

Zespół spędzi tam półtora tygodnia. Powrót przewidziany jest na 2 sierpnia. Drużyna będzie miała lepsze warunki treningowe niż te w Rzymie, gdzie temperatura przekraczała 40 stopni Celsjusza. W Portugalii zapowiadane są temperatury rzędu 25 stopni, a pod wieczór spadają do 17-18. Mourinho zabrał ze sobą do Algarve 24 piłkarzy. Zabrakło Shomurodova, który jest blisk0 Cagliari, Villara, Reynoldsa i Viny, którego transfer do Bournemouth upadł. Roma szuka nowych nabywców. Pojechali za to Pagano, Pisilli, który został niedawno mistrzem Europy U19, a także Karsdorp, który jest w teorii na sprzedaż i Solbakken. Poruszamy temat Norwega, gdyż udał się on do Albuferii z urazem. Dziś potwierdzono naciągnięcie mięśni prawego uda. Gracz będzie trenował w najbliższych dniach indywidualnie i przechodził leczenie.

W Algarve Roma rozegra trzy sparingi. W pierwszym zmierzy się w środę z Bragą, którą wyeliminowała kilka lat temu z Ligi Europy. Drugi test zostanie rozegrany 29 lipca. Wciąż szukany jest rywal i pytano o dostępność Sporting Lizbona. Zgrupowanie zakończy się 2 sierpnia meczem z Farense.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • MMACieciu
    23 lipca 2023, 16:24

    Liczyłem po pierwszym jego golu w zeszłym sezonie (który dał nam 3 punkty jeżeli dobrze pamiętam) że będzie coś z niego. a on szklany jak pastore:(

  • romomaniak
    23 lipca 2023, 16:35

    Dlatego my potrzebujemy 2 ofensywnych piłkarzy na już. Zaraz Dybala się połamie i Szary przy okazji. Dopiero wtedy zobaczymy nerwowe ruchy i szrot nad szroty na szybko kupimy… Szkoda że odpuściliśmy takiego Zahę czy Kamadę. Wypożyczmy Balouguna z Arsenalu bo jest dostępny w takiej formie czy już nawet któregoś z napastników z Dortmundu bo chcą wypchnąć i szukamy kolejnego X. Fajną taką mamy drużynę taką trochę szklaną – co wymusza szerszą kadrę (tym bardziej że widać że z primavery chyba nie ma talentów na "9").