Giallorosse o krok od scudetto: ROMA – JUVENTUS 3-2

Kobiecy zespół Romy pokonał drużynę Juventusu 3-2 i znajduje się o krok od zdobycia pierwszego, historycznego scudetto.

Podopieczne Alessandro Spugni zrewanżowały się za porażki z Juventusem z rundy zasadniczej sezonu. Wówczas Roma przegrała dwukrotnie. Mimo tego, przed dzisiejszym meczem, Giallorosse miały w tabeli osiem punktów przewagi nad rywalkami z Turynu, dzięki kompletowi zwycięstw we wszystkich pozostałych potyczkach.

Mecz od prowadzenia, w 14 minucie, rozpoczęły piłkarki Juventusu. Roma wyrównała dwie minuty później. Andressa dobiła uderzenie Giacinti. W 25 minucie rywalki z północy Włoch wyszły ponownie na prowadzenie. W 60 minucie był ponownie remis, dzięki pięknemu uderzeniu Giacinti. Upragnione zwycięstwo dała Romie Haug, która zdobyła, w 86 minucie, gola po strzale głową.

Dzięki wygranej w czwartej kolejce grupy mistrzowskiej nad Juventusem, Giallorosse mają na koncie 60 oczek (20 wygranych i 2 porażki) i wyprzedzają wiceliderki o 11 punktów, a trzeci Milan o 22. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki, co oznacza, że Romie, do pełni szczęścia, brakuje dwóch oczek, choć nawet komplet porażek, przy jednym potknięciu Juventusu, da scudetto.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Ved
  23 kwietnia 2023, 10:09

  Brawa dla naszych dziewczyn! :)

 • samber
  23 kwietnia 2023, 10:15

  Oglądałem je z Barceloną. Fajne dziewczyny, chociaż piłka kobieca wygląda jakoś tak groteskowo. Trzeba jednak przyznać, że dziewczyny mają jaja :)

 • Omen
  23 kwietnia 2023, 16:27