Giallorosse o krok od scudetto: ROMA – JUVENTUS 3-2

Kobiecy zespół Romy pokonał drużynę Juventusu 3-2 i znajduje się o krok od zdobycia pierwszego, historycznego scudetto.

Podopieczne Alessandro Spugni zrewanżowały się za porażki z Juventusem z rundy zasadniczej sezonu. Wówczas Roma przegrała dwukrotnie. Mimo tego, przed dzisiejszym meczem, Giallorosse miały w tabeli osiem punktów przewagi nad rywalkami z Turynu, dzięki kompletowi zwycięstw we wszystkich pozostałych potyczkach.

Mecz od prowadzenia, w 14 minucie, rozpoczęły piłkarki Juventusu. Roma wyrównała dwie minuty później. Andressa dobiła uderzenie Giacinti. W 25 minucie rywalki z północy Włoch wyszły ponownie na prowadzenie. W 60 minucie był ponownie remis, dzięki pięknemu uderzeniu Giacinti. Upragnione zwycięstwo dała Romie Haug, która zdobyła, w 86 minucie, gola po strzale głową.

Dzięki wygranej w czwartej kolejce grupy mistrzowskiej nad Juventusem, Giallorosse mają na koncie 60 oczek (20 wygranych i 2 porażki) i wyprzedzają wiceliderki o 11 punktów, a trzeci Milan o 22. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki, co oznacza, że Romie, do pełni szczęścia, brakuje dwóch oczek, choć nawet komplet porażek, przy jednym potknięciu Juventusu, da scudetto.