GdS: Roma anuluje azjatyckie tourne i leci do Portugalii

Giallorossi nie pojadą również do Singapuru, gdzie mieli zagrać z Tottenhamem. Trzeci rok z rzędu Roma uda się do Portugalii.

(Gazzetta dello Sport – E.Zotti) Po raz trzeci z rzędu Roma jest gotowa wylecieć do Portugalii, a dokładniej do Algarve. Po oszustwie pod adresem Giallorossich ze strony agencji, która organizowała dwa sparingi w Korei Południowej – anulowane z powodu braku zapłaty około 3 mln euro, które miały trafić do Trigorii – klub Friedkina zrobił ruchy by znaleźć jak najszybciej możliwą alternatywę. 

I po raz kolejny wybrano kraj Jose Mourinho i Tiago Pinto, gdzie Pellegrini i koledzy przeszli już dwa razy letnie atletyczne przygotowania. Tym razem nie będzie mieli do czynienia z prawdziwym zgrupowaniem, a tygodniem, gdzie Special One i jego sztab przetestują poziom pracy drużyny, grając kilka sparingów (wciąż obowiązuje pełna poufność, jeśli chodzi o przeciwników). Wyjazd do Portugalii – nie został wciąż ogłoszony oficjalnie przez Romę – rozpocznie się 26 lipca.

W międzyczasie Giallorossi zdecydowali się zrezygnować również z wycieczki do Singapuru – gdzie mieliby zmierzyć się towarzysko z Tottenhamem: po tym jak odrzucono występy w Korei Południowej kierownictwo Giallorossich zdecydowało się zrezygnować również z pierwszej części mini tourne, które miało mieć miejsce w Azji.

W międzyczasie wszystko w centrum im. Fulvio Bernardiniego jest przygotowane na nowy sezon. W sobotę i niedzielę gracze Giallorossich przejdą testy medyczne, z kolei początek przygotowań w Trigorii zaplanowano na poniedziałek rano, gdy Pellegrini i spółka przejdą pierwsze testy fizyczne. Powrót Mourinho do stolicy Włoch przewidziany jest na jutro.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  7 lipca 2023, 12:02

  Lepszą Portugalia niz bujać się gdzieś po dżungli czy pustyni

  • Omen
   7 lipca 2023, 12:15

   Dokładnie. Przynajmniej nie będzie ryzyka że przemęczeni, że zmiana czasu itp.

  • Totnik
   7 lipca 2023, 13:25

   Przemęczeni to oni są zawsze już od pierwszej kolejki :D

  • Omen
   7 lipca 2023, 18:00

   :D