Footy Headlines: Trzecia koszulka na sezon 2023-24 inspirowana kultowym „lizakiem”

Coraz więcej plotek i przecieków odnośnie tego, jak będą wyglądać stroje Romy na kolejny sezon. Tym razem popularny portal footyheadlines.com informuje o trzecim komplecie.

Strona zajmująca się tematem koszulek opublikowała pierwsze informacje na temat nowego trzeciego zestawu AS Roma przygotowanego przez firmę Adidas na sezon 2023-24. Projekt zapowiada się obiecująco.

Dominującym kolorem będzie czerń, a wyróżniającymi się cechami będą herb i akcenty kolorystyczne. Adidas użyje klasycznego herbu AS Roma „Lupetto”, być może w unowocześnionej wersji z trójkolorową obwódką. Popularny „wilczek” był oficjalnym logo AS Roma od 1980 do 1997 roku ( w różnych kombinacjach, więcej o historii herbu możecie przeczytać tutaj).

fot. © footyheadlines.com

Koszulka ma być inspirowana kultowym „lizakiem” z sezonu 1978-79 i zawierać trójkolorowe aplikacje: żółte, pomarańczowe i czerwone. Być może również logo Adidasa zostanie wykonane w ten sposób, ale najbardziej prawdopodobne wydaje się, że logo będzie białe. Kolorowe mogą być za to charakterystyczne dla niemieckiej firmy trzy paski.

Były sponsor Romy, Nike również odniósł się do projektu z końca lat ’70, ale obejmował od zestaw domowy (sezon 2020-21). Koszulka została wówczas uznana za jedną z najładniejszych w lidze, a trzeci komplet przygotowany przez Adidasa ma spore szanse na powtórzenie tego sukcesu.

Stroje AS Roma z sezonu 1979-1980 „Ghiacciolo” zostały zaprojektowane przez zmarłego w 2020 roku Piero Grattona, również autora „Lupetto” czyli wilczka. Nadal jest to jeden z najbardziej kultowych strojów we Włoszech. Ówczesny prezydent Romy, Gaetano Anzalone, zrobił wokół siebie szum, wprowadzając radykalnie zmiany w wyglądzie koszulek (i logo) w czasie, gdy marketing strojów we Włoszech był niespotykany.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Canis
  9 stycznia 2023, 20:50

  Będzie w paski poprzeczne.

  • majkel
   9 stycznia 2023, 21:09

   Tęczowe?