Follieri: Friedkin sprzeda Romę, ale tylko przy braku stadionu

Łączony z Romą Raffaello Follieri zdradził kulisy rozmów z Ryanem Friedkinem.

fot. © asroma.com

Raffaello Follieri, włoski finansista obracający się głównie w branży saudyjskiej ropy, pojawił się w ostatnich dniach w kontekście sprzedaży Romy. Dziennik Corriere dello Sport donosił, że Follieri miał być negocjatorem na linii Roma – Saudyjczycy. 

Potem część dzienników zaprzeczyła tym doniesieniom. Dziś Corriere dello Sport podała, że Follieri chciałby sam kupić Romę, z ewentualnym wsparciem kapitału z Arabii Saudyjskiej. Dziennik Il Sole 24 Ore skontaktował się z właścicielem m.in. Follieri Energy SA i Blu Lion Shipping (firma posiadająca ponad 220 rafinerii), pytając o plotki samego zainteresowanego:

– Kupno Romy byłoby wielkim zaszczytem i wielką inwestycją. Jeśli właściciel zdecyduje się sprzedać zespół, wówczas będę gotowy negocjować. Fakty są takie: miałem w Londynie dwa spotkania z Ryanem Friedkinem, pierwsze w grudniu 2022 i drugie w marcu tego roku. Wyraziłem moje zainteresowanie drużyną, ale amerykańska grupa wyraziła się jasno: sprzedadzą tylko wtedy jeśli nie zostanie zbudowany nowy stadion Romy.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • jamtaicho
  3 maja 2023, 12:59

  Ten Follieri to liczne przekręty robi z tego co udało mi się wyszukać. Oby nie doszło do przejęcia przez niego klubu jeśli to prawda.

  • Romulus
   3 maja 2023, 17:05

   Właśnie też z ciekawości sprawdziłem, kim jest Follieri i wyszły interesujące rzeczy – były chłopak Anne Hathaway i oszust skazany za wielomilionowe przekręty. Chyba jednak wolę Frytkinów ;)

 • majkel
  3 maja 2023, 13:02

  Robi się z tego Pallotta bis. W sumie jakby się zastanwoić, to jest kilka wspólnych mianowników, a głównym jest chęć zrobienia swoich biznesów przy okazji prezydentury Romy. Nie ma się co oszukiwać. Ale ten cały Follieri to podobno gołodupiec i bajkopisarz.

 • Omen
  3 maja 2023, 13:57

  Rafał Foliarz. Brzmi jak Vanna Ly bis :)

 • Totnik
  3 maja 2023, 17:01

  Ale po akcjach James On naprawdę myślał że wybuduje stadion ? Ahahahahh