Dziś mecz Ligi Europy w Genewie

AS Roma wybiera się do Genewy w ramach 5. kolejki Ligi Europy. Roma musi pokonać Servette, aby liczyć na pierwsze miejsce w grupie.

Leggo (F.Balzani) – „Żadnych kalkulacji, chcemy zająć pierwsze miejsce w grupie. Musimy więc wygrać, a potem zobaczymy różnicę bramek ostatniego dnia”, mówił Mourinho. Noc w Pradze nie daje wielu możliwości Romie, która będzie musiała zgarnąć trzy punkty w dzisiejszym meczu z Servette i spróbować wyprzedzić Slavię pod względem średniej bramek, być może nawet licząc na cud ze strony Sheriffa. Jednak trener dokona rotacji, ponieważ za trzy dni grają w Sassuolo. „Dokonam pewnych zmian, licząc na pozytywną reakcję tych, którzy grają mniej i czekając, aż gracze, którzy pójdą na ławkę, a którzy nie są do tego przyzwyczajeni, znajdą właściwy sposób, aby być zmotywowanym i mieć poczucie odpowiedzialności, aby wejść i dobrze się spisać. W obronie niestety nie mam opcji: jeśli Mancini powie mi, że może zagrać, to zagra. Pellegrini, Sanches i Dybala nie będą grać razem, musimy zarządzać pewnymi sytuacjami”.

Obejmuje to również boisko zdewastowane przez mróz i deszcz: „Agronom z Genewy był na wakacjach od tygodni. Stan boiska jest okropny. Ale nie możemy kalkulować, remis nas kwalifikuje, ale nie obchodzi mnie to. Musimy zaryzykować wszystko, aby uniknąć przerażającego play-offu z „rekinami” Ligi Mistrzów.

Z przodu walka toczy się między Belottim i Lukaku, w środku pola między Pellegrinim i Aouarem. Rano Mou długo rozmawiał z drużyną o katastrofie w Pradze: „Niedopuszczalny występ, który postawił nas dziś w takim stanie. Nie było nastawienia i koncentracji, wiemy, że derby mają inną wagę i to także wasza wina, ponieważ mówiliście o tym od poniedziałku, ale to był okropny i niedopuszczalny mecz, rozmawialiśmy o tym przez długi czas, aby się nie powtórzyć”.

Na przedmeczowej konferencji o nadchodzącym spotkaniu wypowiedział się również stoper Giallorossich, Diego Llorente:

Drużyna na wyjeździe wygrała tylko cztery razy, dlaczego?
– Tak, wiemy, że musimy się poprawić poza domem, pracujemy nad tym. To problem mentalności, jeśli się poprawimy, będziemy bardzo konkurencyjną drużyną.

Czy spodziewałeś się grać tak dużo jako środkowy obrońca?
– Nie, ale daję z siebie wszystko i zawsze staram się to robić.

Co się stało w Pradze?
– Praga to już przeszłość, to był najgorszy mecz w tym sezonie. Jutro jest najważniejsze spotkanie i będzie inaczej.

Powołanie do reprezentacji narodowej jest twoim głównym celem?
– To zawsze był cel. Zawsze daję z siebie wszystko. Moim indywidualnym celem jest zarówno dobrze radzić sobie w Serie A, jak i dostawać szanse w reprezentacji Hiszpanii.

Pomaga ci granie trójką w obronie?
– Tak, myślę, że teraz poprawiliśmy się zwłaszcza w defensywie, ale musimy i możemy grać jeszcze lepiej. Pracujemy nad tym każdego dnia. To normalne, że na początku sezonu, gdy Ndicka dopiero co przybył, było trudniej wdrożyć pewne elementy.

 

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Adamus
    30 listopada 2023, 14:06

    Dzięki Hako , dobra robota

  • irekxsoberxASR
    30 listopada 2023, 17:01

    Ciekawe co na trybunach bo mocno się spinali jak grali w Rzymie