Dybala OK – Wijnaldum potrzebuje czasu

Pod koniec gorzko przegranych derbów refleksja Mourinho była jasna "Brakuje nam jakości, brakuje nam tego, kto zapali światło". Faktem jest jednak, ze w składzie Romy znajdują się piłkarze mogący dać zespołowi oczekiwaną przez trenera jakość, którzy jednak na ten moment są kontuzjowani. Przy odrobinie szczęścia będą jednak gotowi do gry po restarcie rozgrywek.

fot. © asroma.com

Paulo Dybala w to wierzy. W tych dniach wznowił treningi z piłką. Jego powrót do zdrowia przebiega bez problemów, a Paulo jest bardzo pewny siebie. Czuje się dobrze i jest przekonany, że może zasłużyć na powołanie do reprezentacji. Dziennie odbywa dwie sesje treningowe, rano i po południu, aby odpowiedzieć pełną gotowością na wezwanie Argentyny.

W środku tygodnia będzie mógł wrócić do treningów z kolegami z drużyny. W czwartek będzie trenował z tymi, którzy grali przeciwko Sassuolo i wykonają oni tylko pracę rozładunkową, natomiast w piątek weźmie udział w sesji przed wyborami Mourinho. Może zostać powołany na niedzielny mecz z Torino, by rozegrać garść minut. Argentyńska federacja włączyła go do prekonkursorów i Paulo jest optymistą, że znajdzie się na ostatecznej liście 26, którzy wyjadą do Kataru, którą Scaloni ogłosi w najbliższy poniedziałek. W Argentynie również są przekonani, ze Joya zostanie powołany.

Mając na uwadze, że Paulo Dybala może wrócić do składu już w najbliższą niedzielę, na froncie Wijnalduma włączył się alarm. José Mourinho w rzeczywistości powiedział: „Nie wiem, czy mogę go mieć już w styczniu”. Po złamaniu prawej kości piszczelowej, którego doznał w sierpniu, sądzono, że na wznowienie sezonu po mistrzostwach świata holenderski pomocnik będzie znów dostępny. To prawda, że decyzja o uniknięciu operacji – czego życzyłaby sobie Roma – i przystąpieniu do terapii zachowawczej nie pozwala na sprint, ale biorąc pod uwagę, że rdza z bezczynności pociągnie za sobą nieuniknione opóźnienie, istnieje ryzyko, że powrót do pełni sprawności przyjdzie dla Wijnalduma nieco za późno w stosunku do życzeń portugalskiego trenera.

W każdym razie, po zakończeniu przerwy na mundial, nawet jeśli kalendarz pozostanie skompresowany, liczba kontuzji będzie musiała spaść, jeśli Roma chce uniknąć wiecznego ściskania tych samych graczy. Krótko mówiąc, należy mieć nadzieję, że z nowym rokiem rotacja wróci.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • RomanoItaliano
  8 listopada 2022, 14:17

  Dybala jak pojedzie na mundial to wroci zapewne z kontuzja ;D

  • Omen
   8 listopada 2022, 16:59

   Byłbym skłonny postawić na to nawet pieniądze :D

 • riss
  9 listopada 2022, 17:33

  Wierzycie że Dybala pojedzie na Mundial ? Ja go w roli faworytów nie widzę. Po kontuzji marne wzmocnienie, co najwyżej jak dostanie powołanie to rezerwa.