Dybala nadal z bólem kostki. Celem gra nawet bez treningów?

Paulo Dybala nie trenował wczoraj, a w poniedziałek udał się przedwcześnie do szatni. Być może Argentyńczyk jest przygotowywany wprost na Bayer, bez obciążania jego obolałej kostki treningami.

fot. © asroma.com

Paulo Dybala się zatrzymał. Nadal czuje ból kostki, której urazu doznał w Bergamo i podczas poniedziałkowego treningu wrócił do szatni. Wczoraj odpoczywał w Trigorii i pozostał na łóżku fizjoterapeutycznym, prawie do godzin kolacji. 

Gracz liczy jednak na to, że będzie dostępny jutro wieczorem. Zapewnił też Mourinho: w ostatnich tygodniach był zarządzany właśnie tak by być gotowym na potyczkę z Bayerem Leverkusen. Zatem w taki lub inny sposób pomoże. Jest oczywiście nadzieja, że trener będzie miał go do dyspozycji w pełnym lub prawie pełnym wymiarze czasowym. Na dzisiejszej konferencji Mourinho być może wyjaśni jak wygląda sytuacja. W sali pojawi się razem ze Spinazzolą.

Były gracz Juve powinien zostać potwierdzony na lewej stronie. O tym świadczą przynajmniej wtorkowe próby treningowe: Roma była ustawiana w schemacie 3-5-2 z Celikiem na prawej stronie. Matic był playmakerem z dójką mezzali, Pellegrinim i Bove. Przód był uformowany przez parę Abraham i Belotti, która jest w tej chwili wymuszona, w oczekiwaniu na Dybalę.

Do oceny pozostaje też możliwość wystawienia Giniego Wijnalduma. Mourinho przewidywał początkowo, że jego powrót powinien być dosyć szybki, ale coś nie poszło tak jak myślała Roma. W ostatnich dniach, bez robienia niczego na siłę, Holender wrócił do treningów, ćwicząc częściowo z grupą. Tym razem powinien pomóc kolegom w drugiej połowie, zmieniając Bove.

Przypuszczalny skład:

Rui Patricio – Mancini, Cristante, Ibanez – Celik, Bove, Matic, Pellegrini, Spinazzola – Belotti/Dybala, Abraham.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  10 maja 2023, 10:48

  Trzeba go oszczędzać na finał :)

  • samber
   10 maja 2023, 13:19

   Oby był i finał i puchar!

 • buker7
  10 maja 2023, 12:08

  Gdzie to szczęście Mou do braku kontuzji kluczowych graczy przed ważnymi meczami o którym pisał pewien zwolennik białego tynku sprowadzanego prosto z Kolumbii?

  • samber
   10 maja 2023, 13:16

   A dajże spokój :)

  • ryniek
   10 maja 2023, 13:48

   Raczej tynku z Warszawskiej piwnicy. Jak widzę prognozowany skład jakim możemy wyjść jutro to głowa już mnie boli

  • SilesiaRoma82
   11 maja 2023, 04:15

   Po takich komentarzach, można odnieść wrażenie, że będziecie się cieszyć jak Jozkowi się nie uda. Szkoda słów na was.

  • buker7
   11 maja 2023, 08:17

   @SilesiaRoma82

   Szkoda słów to na takie komentarze jak Twój. Tylko debil by się cieszył z braku awansu do finału. Wytykam po prostu odklejenie pewnego użytkownika i to że po raz kolejny nie jest tak jak sobie wywróżył z fusów, bo zagramy mocno okrojonym składem i będzie bardzo ciężko w tym dwumeczu.

 • samber
  10 maja 2023, 13:18

  Józek go pewnie wystawi ale tylko jak naprawdę będzie musiał. Mou nie należy do trenerów którzy się pi* z zawodnikami, na ich zdrowiu to mu najmniej zależy. Facet potrafi drużynę zajechać i potem ją zostawić.