Di Marzio potwierdza: Możliwa wymiana graczy z Fiorentiną

Roma i Fiorentina pracują nad wymianą między Belottim a Ikonè. Potwierdziły się tym samym poranne plotki.

fot. © asroma.com

Operacja, która obejmowałaby wymianę między Andreą Belottin, a Jonathanem Ikone, to znacznie więcej niż tylko pomysł głosi Gianluca Di Marzio. Jednak na chwilę obecną transakcja nie otrzymała jeszcze pełnej zgody wszystkich zainteresowanych stron.

Wymiana między oboma klubami zakładałaby wypożyczenie z opcją wykupu. Roma i Fiorentina próbują znaleźć rozwiązanie, aby dojść do porozumienia. Przede wszystkim, Belotti ma jeszcze rok umowy ze stołecznym klubem, istnieje też różnica w wynagrodzeniu dwóch graczy.

Roma chciałaby przeprowadzić tę operację podczas tego mercato, ponieważ nowy system zaproponowany przez Daniele De Rossiego – który zakłada zastosowanie skrzydłowych napastników – pozostawia w tej roli jedynie Stephana El Shaarawy’ego.

Dodatkowo, w przypadku wykupu Belottiego przez Fiorentinę, włoski napastnik otrzymałby kwotę równą pięciu milionom brutto, to więcej niż zarabia francuski zawodnik. W ciągu tych sześciu miesięcy Roma mogłaby pokryć różnicę z Ikone, ale co do ewentualnego wykupu, nie jest to pewne. Sytuacja jest więc nadal do ustalenia.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Canis
  22 stycznia 2024, 21:26

  Wymienił stryjek …

 • Omen
  22 stycznia 2024, 21:31

  Akurat Ikone? Mają jeszcze Nicolasa Gonzaleza na tym prawym ataku ;) Możemy im dać oprócz Belottiego np. Celika. Z całą pewnością dałoby się to jakoś sensownie dograć :D

 • riss
  22 stycznia 2024, 21:50

  Bierzmy lepiej Biraghiego

  • Canis
   22 stycznia 2024, 22:09

   Z jakiego powodu? Tylko nie mów że ten 32-latek gra dobrze w tym sezonie, bo nie gra dobrze. Gra całkiem przeciętnie. Więc po co nam on?

  • riss
   23 stycznia 2024, 08:24

   Popatrz na naszych super skrzydłowych … Biraghi zdecydowanie gra lepiej.

 • samber
  23 stycznia 2024, 00:47

  Jak Was czytam to odnoszę wrażenie że Fiorentina za wszelką cenę pozbywa się zawodników i odda nam z pocałowaniem ręki każdego o którego zapytamy. Ale tak nie jest panowie! Możemy od nich dostać tylko tego kogo oni nie potrzebują, więc nie liczcie na cudeńka. Nawet tak przeładowany klub jak PSG daje nam tylko totalny szrot. Chyba musimy latem wrócić do metody Sabatiniego, tylko skąd wytrzasnąć drugiego Sabatiniego :)

  • MMACieciu
   23 stycznia 2024, 06:24

   To ile myśmy szrotu nabrali przez ostatnie 5-6 lat to jest po prostu niepojęte, dwie jedenastki ze zmiennikami możnaby stworzyć. Stop przyjmowania odpadów z innych klubów! Jak nie ma kasy na transfery i jest kaganiec FFP to trzeba budować od podstaw zawodnikami jak bove, pisili a kiedyś tahirovic i volpato