Di Marzio: Ogłoszenie N’Dicki w przyszłym tygodniu. Bournemouth i nie tylko, po Kluiverta

Transfer Evana N'Dicki zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu, w ostatnich dniach decydujące były telefony od Mourinho i Ryana Friedkina.

fot. © eintracht.de

Roma jest jednym z najbardziej aktywnych klubów na wczesnych etapach mercato. Po oficjalnym ogłoszeniu przybycia Aouara, w przyszłym tygodniu pojawi się również ogłoszenie zakontraktowania N’Dicki.

Z obrońcą skontaktował się Mourinho, a także Ryan Friedkin na kilka dni przed finałem Ligi Europy w sprawie przekonania go do ostatecznego wyboru.

W ostatnich dniach na zawodnika przypuścić atak próbowało jeszcze kilka klubów, w tym min. Paris Saint-Germain (gracz wychował się we Francji, co byłoby korzystne pod kątem przepisów UEFA), Barcelona i przede wszystkim AC Milan (Pioli próbował przekonać gracza), który oferował większe zarobki, ale Ndicka dał już wcześniej słowo Mourinho i Friedkinowi, wyczuwając powagę intencji klubu po 9 miesiącach zalotów.

W międzyczasie Tiago Pinto pracuje nad sprzedażami: z Sassuolo kontynuuowane są rozmowy w sprawie Volpato i Missoriego. Jeśli chodzi o Kluiverta, Bournemouth jest jednym z zainteresowanych klubów, ale nie jedynym.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • RomanoItaliano
  14 czerwca 2023, 16:58

  Szanuje, ale nie chce mi się wierzyć w zaloty tych klubów, albo inaczej – nie chce mi się wierzyć w taką moc przekonywania Jose i prezesa :D

  • majkel
   14 czerwca 2023, 17:06

   Niby dlaczego? Roma starała się o niego od dawna. Można byłoby pomyśleć, że jedyne co mogło go przekonać, to kasa, ale może został przekonany fundamentalną rolą w drużynie, żeby nie używać słowa "projekt" :v

  • RomanoItaliano
   14 czerwca 2023, 17:30

   No może gwarancja gry w pierwszym składzie coś tu dała.