Di Marzio: Leeds i Roma z porozumieniem wypożyczenia

Wiele wskazuje na to, że Diego Llorente zostanie ponownie wypożyczony przez Giallorossich.

fot. © asroma.com

Gra trójką środkowych defensorów stawia wymagania posiadania w kadrze co najmniej dwójki rezerwowych graczy. Pozyskanie Evana N’Dicki, nawet przy zatrzymaniu Ibaneza, nie rozwiązuje problemu w związku z kontuzją Kumbulli, który wróci do gry pod koniec roku. 

W związku z tym Tiago Pinto pracuje nad ściągnięciem dodatkowego piłkarza na środek defensywy, stawiając na sprawdzoną opcję. Mowa tu o Diego Llorente z Leeds, który grał na wypożyczeniu w Rzymie od stycznia i pokazał się z dosyć dobrej strony.

Jak podaje Gianluca Di Marzio, Tiago Pinto osiągnął z Leeds porozumienie by Hiszpan wrócił do Trigorii. Strony dogadały się w sprawie kolejnego wypożyczenia Llorente. Roma i angielski klub rozmawiają jeszcze na temat ewentualnego umieszczenia w transakcji opcji wykupu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Taddei
  21 czerwca 2023, 09:38

  Bardzo dobra wiadomość

 • majkel
  21 czerwca 2023, 09:54

  Wyglądał solidnie, a nigdy nie jest łatwo wejść w trakcie trwającego sezonu. Jeszcze przychodząc z innej ligi. Z czasem prezentował się lepiej od Ibaneza, później ta kontuzja. Fajny ruch.

 • Werewolf
  21 czerwca 2023, 12:08

  Super ruch. Ze względu na naszą własną korzyść, umieśćmy jakąś sensowną klauzulę wykupu, by móc go zatrzymać na dłużej jeśli dalej będzie przekonywał. Był bardzo solidny i szedłbym o zakład, że gdyby nie ten uraz, to wygryzłby Dzbaneza z podstawy i to grając z jedna ręką w kieszeni (choć w sumie Dzbanez potrafi sam siebie wygryźć). Choć nie przepadam za Hiszpanami w Serie A, to chłop pokazał w praktyce, że daje radę.

 • abruzzi
  21 czerwca 2023, 15:53

  Był dosyć solidny, miał jeden fatalny mecz, ale ogólnie może być. Tym bardziej, że z tej lewej strony dosyć sensownie wyprowadzał piłkę, w przeciwieństwie do Rodżera, który potrafi zagrać do rywala, albo wdać się w jakiś głupi drybling i stracić piłkę.
  Dla mnie, jak przyjdzie i jak zostanie Ibanez, to Llorente powinien być pierwszym rezerwowym, a Brazylijczyk drugim rezerwowym i grywać w Lidze Europy.