Di Marzio: Kristensen o krok

Roma finalizuje transfer obrońcy Leeds United, Rasmusa Kristensena.

Po wyhamowaniu negocjacji w ostatnich dniach, Roma wznowiła rozmowy z Leeds w celu sfinalizowania umowy za Kristensena, który ma zostać trzecim transferem Giallorossich tego lata.

Według Gianluki Di Marzio ze Sky Sport, Roma zbliża się do porozumienia w sprawie sprowadzenia Kristensena na zwykłe wypożyczenie, bez żadnych opcji ani obowiązku wykupu, czyli na takiej samej zasadzie, jak w poprzedniej umowie z Leeds dotyczącej powrotu Diego Llorente.

Transakcja ma zostać podpisana do końca tego tygodnia.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  11 lipca 2023, 20:45

  Solidny grajek, taki trochę wyrobnik, ale bliżej mu zdecydowanie do Karsdorpa, który umie coś tam czasami w przodzie niż do tego drwala Celika. Także sprowadzając go, a żegnając Turka, tylko zyskamy.

  • majkel
   11 lipca 2023, 20:52

   Celik to zrobił w tym sezonie dwie fajne akcje, z Milanem i Cremonese w Coppa Italia :D

  • Werewolf
   11 lipca 2023, 21:18

   Mam podobną opinię, choć gość miał też sporo pecha, bo w tym sezonie Leeds było totalnym gó*nem. Gdyby grał dalej pod Bielsą, to miałby pewnie zupełnie inną prasę na wyspach. Oglądałem ostatnio jakiś filmik z MŚ 98-02, gdzie się podziali Ci boczni obrońcy, którzy potrafili celnie (!) dośrodkować górą lub po ziemi z wysokości pola karnego?

 • delvecchio
  11 lipca 2023, 22:38

  Dawać go

 • samber
  11 lipca 2023, 23:08

  Może być słabszy od Celika? Wątpię, a wiec warto bo sprowadzić, a co dalej to się zobaczy.

 • RomanoItaliano
  12 lipca 2023, 08:48

  Z jednej strony spoko – wypożyczenie bez wykupu. Z drugiej co nam daje takie budowanie kadry? To są tylko rozwiązania tymczasowe. Drużyna przypuśćmy – zgra się, będzie to jako tako wyglądało, za rok kolejne ściąganie graczy i znów wdrażanie do drużyny.

  • abruzzi
   12 lipca 2023, 09:02

   Zgadza się. Też jestem tego zdania. Tylko, że nasze finanse i obostrzenia wynikające z ugody, wymuszają taki sposób budowania drużyny. Zespół 1 września, po zakończeniu mercato, musi generować identyczne koszty jak ten z 1 lutego, po poprzednim mercato. I tu jest pies pogrzebany.
   Igranie z takimi wypożyczeniami bez kwoty wykupu wiąże się z tym, że jak ten Kristensen będzie ogarnięty, to Leeds zaśpiewa za niego za rok 15-20 mln i mamy łapę w nocniku. Z drugiej strony ustalenie prawa do wykupu wiążę się z większą sumą za same wypożyczenie, a Tiago Pinto musi się liczyć z każdym pół milionem euro.

  • RomanoItaliano
   12 lipca 2023, 09:04

   Patowa sytuacja :x Boli mnie to, że jedni muszą tak walczyć o każde euro, a inni sobie wydają ile chcą i zgarniają potem LM

  • koston
   12 lipca 2023, 10:40

   Sytuacja tego wymaga – już drugi sezon robimy takie transfery. Nie mamy nikogo na sprzedaż w tej chwili, kto mógłby przynieść jakikolwiek zysk. A bez tego to mamy skrępowane ręce, dlatego Pinto cały czas szuka darmowych transferów, albo wypożyczenia. Myślę, że nie bez powodu, Pinto mocno zakorzenił się w PL, gdzie kupuje się dużo piłkarzy, i większość nie odpala od razu, przez co kluby są zmuszone do wypożyczenia. Żadna inna liga nie wydaję tyle co PL, nikogo z Serie A, La Liga, itp, nie stać, aby wydawać 20/30 mln euro za piłkarzy, tylko dlatego, że klub w PL przepłacił sezon wcześniej.