De Rossi wygrywa sprawę o zniesławienie przeciwko La Repubblica

Daniele De Rossi wygrał sprawę o zniesławienie wniesioną przeciwko gazecie La Repubblica za artykuł zatytułowany „Bunt De Rossiego i trzech senatorów przeciwko Tottiemu”, opublikowany 30 maja 2019 roku.

fot. © asroma.com

Daniele De Rossi w liście do agencji ANSA poinformował o wygraniu procesu jaki wytoczył La Repubblica za głośny artykuł sprzed 4 lat.

Gazeta i autorzy artykułu zostali ukarani grzywną w wysokości 27 000 euro oraz zostali zobowiązani do pokrycia kosztów sądowych, które wynoszą około 9 000 euro. Jak donosi włoska agencja prasowa ANSA, były kapitan Romy poinformował również, że cała suma zostanie przekazana szpitalowi pediatrycznemu Dzieciątka Jezus w Rzymie.

Oto słowa De Rossiego: „Wykazano, że te podłe oszczerstwa, które głęboko mnie zraniły i rozgoryczyły, były całkowicie fałszywe. Nikt nie przywróci mi pogody ducha, którą utraciłem w tym okresie, kiedy oskarżano mnie o zachowanie oddalone o lata świetlne od mojej ludzkiej i zawodowej strony. Jedynym pocieszeniem jest to, że oddział onkologii Dzieciątka Jezus w Rzymie skorzysta z wyniku tego procesu”.

Artykuł, o którym mowa głosił, że De Rossi wraz z trzema innymi senatorami drużyny miał zwrócić się do klubu z prośbą o zwolnienie Francesco Tottiego, który pełnił wówczas rolę menadżera drużyny, oraz trenera Eusebio Di Francesco.

Dzień po ukazaniu się publikacji na łamach dziennika La Repubblica, tj. 31.05.2019r. De Rossi zapowiedział, że będzie dochodził swoich racji w sądzie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  11 lipca 2023, 15:48

  giornalisti terroristi!

 • mold
  11 lipca 2023, 15:49

  I dobrze, jazda z dziennikarzynami-mącicielami, uzależnionymi od kliknięć.

 • Totnik
  11 lipca 2023, 16:09

  K… Ja p… Na ceremonii pożegnania Tottiego to DDR najbardziej płakał. Jak można popełnić taki paszkwil!? DDR nasz wilk !

 • riss
  11 lipca 2023, 17:48

  Piszą byle ciulstwa żeby szmatławiec się lepiej sprzedawał, uważam że kara powinna być 10 razy wyższa żeby dobrze zapamiętali tą lekcje.

 • abruzzi
  11 lipca 2023, 19:09

  No La Repubblica, w kwestii działu sportowego, to niezła perełka na włoskim rynku. Oni generalnie z rzadka piszą o Romie, a jak już dowalą jakiś artykuł, albo plotki transferowe, to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Naprawdę chyba nawet Tuttosport nie pisze takich farmazonów o Romie jak La Repubblica. Jedyny plus, że coś się tam zmieni, to fakt, że do redakcji dołączył w tym roku Piero Torri, zagorzały kibic Romy od lat 60-tych i piszący przez długi długi czas dla Il Romanista.

  Moja klasyfikacja dzienników zajmujących się częściej lub rzadziej tematami Romy:
  1. Il Romanista – wiadomo, od kibiców dla kibiców
  2. Il Tempo – od lat piszą z sensem i przede wszystkim wyważone artykuły, bez nocnikowych sensacji
  3. Corriere della Sera – też jest ok, mediolańska gazeta, ale czasami jakiś artykuł pisze tam Gianluca Piacentini, który jest kibicem Romy
  4. Gazzetta dello Sport – co ciekawe wyżej u mnie niż "rzymska" CdS, która się popsuła tak gdzieś w 2008 roku, bo wcześniej była pro Roma i pro Lazio, a teraz CdS potrafi pisać niezłe paszkwile o rzymskich klubach
  5. Il Messaggero – tu jest różnie
  7. Leggo – tu przeważnie największe zebrane farmazony plotek transferowych
  8. Corriere dello Sport – coraz częściej piszą paszkwile
  9. Tuttosport – turyńska walka z Mediolanem, Rzymem i Neapolem
  10. La Repubblica – no cóż, ale może z Piero Torrim się ogarną.

  • Werewolf
   11 lipca 2023, 19:56

   Aż robię screena.

  • mold
   11 lipca 2023, 20:31

   Zaszczytne 10 miejsce