De Rossi: „Ten mecz pokrzyżował trochę nasze plany”

Trener Romy, Daniele De Rossi, udzielił wywiadu po zakończeniu meczu towarzyskiego, który Roma rozegrała przeciwko Al Shabab.

fot. © asroma.com

Roma wygrywa mecz towarzyski w Arabii Saudyjskiej przeciwko miejscowemu zespołowi Al Shabab. Decydujące bramki zdobyli Joao Costa i Lukaku, który odpowiedział na chwilowe wyrównanie Carrasco. Po zakończeniu spotkania trener Romy, Daniele De Rossi, wypowiedział się na temat meczu i obecnej sytuacji jego drużyny.

De Rossi rozpoczął wywiad od wspomnienia o meczu towarzyskim i obecnej sytuacji swojego zespołu.

„Jesteśmy w dobrej formie, dobrze pracujemy. Oczywiście, ten środowy mecz towarzyski trochę nam pomieszał koncepcje, ale już wcześniej o tym wiedzieliśmy. Straciliśmy trochę z naszego programu treningowego, ale zyskaliśmy lepsze zrozumienie siebie. Spędziliśmy trochę czasu razem, byliśmy na zgrupowaniu, co zawsze jest korzystne, i przeżyliśmy nowe doświadczenie. Więc jestem z tego zadowolony.”

Następnie udzielił komentarza dotyczącego młodszych zawodników, którzy mieli szansę wystąpić na boisku przeciwko Al Shabab.

„Dałem szansę wielu młodym zawodnikom, chciałem nawet, żeby zagrali więcej, ale podróż miała na to wpływ. Wczoraj przeprowadziliśmy trening, a jutro, po 12 godzinach podróży tam i z powrotem, praktycznie nie będziemy mogli nic zrobić. Dlatego ci, którzy nie grali dzisiaj, byliby bezczynni dziś i jutro. Dlatego musiałem dać naszym zawodnikom około pół godziny gry. Wpuściliśmy kilku młodych chłopców, którzy zdobyli pewne doświadczenie i pokazali, że są świetnie przygotowani w drużynie młodzieżowej.”

De Rossi zakończył rozmowę, opowiadając o doświadczeniu w Arabii Saudyjskiej.

„Przeżyliśmy przyjemne, choć niestety krótkie doświadczenie. To daleki kraj, sześć godzin lotu. Nigdy nie masz czasu, aby go zwiedzić tak, jakbyś chciał, co często się zdarza w trakcie podróży służbowych. Jest to kraj, który rozwija się piłkarsko, wszyscy jesteśmy ciekawi, jak dalej się rozwinie. Może w przyszłości będziemy mieli okazję odwiedzić go na spokojnie. Ludzie tutaj są szaleńczo zainteresowani piłką nożną i szaleńczo zakochani w Romie, spotkaliśmy ludzi z tatuażami związanymi z Romą. To było miłe zaskoczenie. Inwestują ogromne środki w piłkę nożną, być może za kilka lat wrócimy i zastaniemy jeszcze bardziej zaawansowaną infrastrukturę. Ogólnie rzecz biorąc, to było piękne doświadczenie.”

Po słowach trenera Romy, wypowiedzi udzielił Romelu Lukaku.

„Dziś ważne było zwycięstwo. Dla nas nie ma meczów towarzyskich, chcemy wygrywać wszystkie spotkania, nawet podczas treningów. Dziś to osiągnęliśmy, to był dobry test, aby zobaczyć, w jakim miejscu się znajdujemy. Od jutra, gdy wracamy do Trigorii, musimy przygotować się do trudnego meczu, który zagramy w poniedziałek.”

„Te pierwsze dni z De Rossim przebiegają bardzo dobrze. Wszyscy mamy odpowiedzialność, aby podnieść pozycję Romy w tabeli i zajść jak najdalej w Lidze Europy. To nasz cel i każdego dnia pracujemy nad jego realizacją.”

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • luki2323
  24 stycznia 2024, 22:22

  troche inne te wywiady niz do tej pory. Podoba mi sie to. Nie ma tego wiecznego narzekania itd. Mam nadzieje ze wygrywanie wejdzie im w krew…

  • lilninja
   24 stycznia 2024, 22:42

   Ciężko narzekać jak dwa razy się wygrało z czego jeden mecz to debiut gdzie wszystko jest wyjątkowe a drugi to mecz reklamowy bez presji gdzie trzeba się wypowiadać że wszystko jest super.

 • samber
  24 stycznia 2024, 23:22

  Jak trzeba będzie dać z**** to Daniel to zrobi. Jak nie ma za co to nie da. A jak jest za co chwalić to pochwali. Proste? Jak widzieliśmy przez ostatnie miesiące niekoniecznie. Daniel to normalny, twardy facet, nie będzie ściemniał.

 • Totnik
  25 stycznia 2024, 05:07

  Zgadza się wywiady po wygranej to inna bajka, zobaczymy co dalej. Natomiast taki mecz w tygodniu to sabotaż…