Czym jest Riyadh Season?

Wczoraj AS Roma dopięła nową umowę sponsorską z Saudyjczykami, a już dziś w meczu z Servette zadebiutuje z nową reklamą na koszulkach.

fot. © asroma.com

W oficjalnym komunikacie klubu czytamy:

„AS Roma ma przyjemność ogłosić nowe partnerstwo z Riyadh Season, w ramach którego jedno z wiodących wydarzeń rozrywkowych na świecie zostanie nowym sponsorem klubu.
Czwarta edycja Riyadh Season, która rozpocznie się pod koniec tego miesiąca, co roku przyciąga gości z całego świata do stolicy Arabii Saudyjskiej w miesiącach zimowych, aby doświadczyć tysięcy koncertów, wystaw, doznań kulinarnych i innych wyjątkowych wydarzeń rozrywkowych z udziałem największych marek i osób.”

Jego Ekscelencja Turki Alalshikh, prezes Saudi Arabia’s General Entertainment Authority, powiedział:

„Żółto-czerwona koszulka jest wyjątkowa, jest synonimem AS Roma na całym świecie i jesteśmy dumni, że Riyadh Season będzie teraz kojarzony z tak kultową koszulką.”

„Podobnie jak piłka nożna, Riyadh Season ma na celu zbliżenie ludzi dzięki szerokiej gamie międzynarodowych wydarzeń rozrywkowych, a ta współpraca zapewni jeszcze większą widoczność dzięki jednemu z najbardziej wspieranych klubów na świecie.

„Ostatnie sukcesy Romy w Europie sprawiają, że jest to ekscytujący czas, aby być częścią tego słynnego klubu i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co można osiągnąć w nadchodzących latach”.

 

Riyadh Season jest trwającą od października do marca serią wydarzeń kulturalnych, sportowych, motoryzacyjnych itd. które mają na celu promocję Arabii Saudyjskiej. Wydarzenia sportowe odgrywają fundamentalną rolę w kalendarzu Riyadh Season, a w wyniku wczorajszego porozumienia, lokalni kibice będą mieli okazję obejrzeć mecz towarzyski AS Roma w Rijadzie. Giallorossi powrócą do Arabii Saudyjskiej ponad 40 lat po swojej ostatniej wizycie. Tym razem spotkają się z wielką pasją tego kraju do piłki nożnej, o czym świadczy wielu znanych graczy rywalizujących obecnie w Saudi Pro League.

„Cieszymy się, że możemy powitać Riyadh Season jako nowego głównego partnera AS Roma […]. Riyadh Season to jedno z największych zimowych wydarzeń rozrywkowych na świecie, którego sercem jest sport. Nasze partnerstwo jest wyrazem uznania dla AS Roma jako globalnej marki o strategicznym znaczeniu dla przyszłości piłki nożnej w Arabii Saudyjskiej. Rynek ten staje się coraz bardziej znaczący dla świata piłki nożnej i wierzymy, że nasza współpraca wygeneruje wiele interesujących i wyjątkowych możliwości. Przede wszystkim z niecierpliwością czekamy na możliwość rozegrania tam naszych meczów towarzyskich i doświadczenia z pierwszej ręki pasji tego kraju do piłki nożnej”. – powiedziała Lina Souloukou, dyrektor generalny AS Roma.

Inauguracyjny sezon w Rijadzie rozpoczął się w październiku 2019 r. z ogromnym sukcesem, a liczba odwiedzających przekroczyła 10 milionów. Kolejne wydarzenia pobiły wiele rekordów frekwencji, ugruntowując doskonałą reputację firmy w zakresie angażowania publiczności.

Według nieoficjalnych źródeł, za dwuletni kontrakt sponsorski z Saudyjczykami Roma otrzyma około 25 milionów Euro.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  5 października 2023, 14:52

  Riyadh Season dobrze że nie Jihad Season :)
  A tak poważnie, Klub z miasta Rzym – kolebki europejskiej cywilizacji łacińskiej będzie sponsorował troszeczkę inna cywilizację, jak to skomentować ?? Wolę się powstrzymać.
  "The announcement immediately caused a political reaction, because both Rome and Riyadh are competing to be awarded the right to host the Expo 2030 world’s fair. This will be awarded by a vote in Paris on November 28.

  Two telephone calls took place after the announcement between the mayor of Rome Roberto Gualtieri and Roma CEO Lina Souloukou. The mayor was furious and accused the Giallorossi CEO of a lack of decency, despite the fact that she had immediately warned CONI president Giovanni Malago and the Minister of Sport Andrea Abodi.

  Local politicians in the greater Lazio region are also unhappy with the partnership, wanting to have been notified beforehand. Part of the infrastructure funding for the region is linked to the awarding of Expo 2030." To chyba o stadionie możemy zapomnieć :)

  • edemon
   5 października 2023, 15:05

   Coś ci się pomieszało, Totnik. To przecież oni sponsorują, a nie Roma :) Twoje absurdalne narzekanie na promocje innej kultury też nietrafione, jakbyś zapoznał się z programem festiwalu, to byś wiedział, że promują kulturę zachodnią, m.in. legendy boksu, WWE, Cristiano Ronaldo, czy Disney.

   Edit: bólu dupy obecnej władzy Rzymu i poprzedników nie wiem czy mogę inaczej skomentować jak uznaniem, że cieszę się, że w końcu Roma pokazała im środkowy palec za te wszystkie zmarnowane lata przy próbie budowy stadionu.

  • takitam
   5 października 2023, 15:19

   A ja się bardzo cieszę. O stadionie przez to całe skorumpowane miasto i kraj możemy zapomnieć już dawno. Im więcej szpilek tym lepiej.

  • Totnik
   5 października 2023, 15:25

   Masz rację pomyliło mi się. Miało być słowo reklamować a nie sponsorować.
   Co do kultury, napisałem dokładnie to co miałem napisać, może inaczej rozumiemy pojęcie "kultury europejskiej". A co do Arabów, robią to z pewnością z pewną intencją. Bynajmniej nie promowania owej "kultury" która wyraźnie gardzą zarówno w swoich krajach jak i w swoich jednak nie-zasymilowanych gettach ( mimo marzeń lewactwa) w Europie.
   Ale to nieistotne dygresje – nie chcę wywoływać kupkoburzy.
   Natomiast kwestia reakcji polityków w Rzymie, Ty się cieszysz że pokazali palec ale wiesz że to biurokracja zadecyduje o naszym stadionie? Kompletnie nie rozumiem tego posunięcia Amerykanów. Chcieli robić biznesy w Rzymie a teraz właśnie sami siebie zsabotowali ? No chyba że… chcą się wycofać z Romy i mają to w pompie. Jakie inne racjonalne wytłumaczenie ?

  • Omen
   5 października 2023, 16:44

   Problem z tym że tylko arabusy są w stanie wyłożyć 25 baniek. Gdybyśmy mieli LM albo tłum sponsorów zabijających się o nasze koszulki to ok, ale nie ma. The Special One jest tak bardzo special że leci już 3 rok, a on nie był w stanie zająć z drużyną miejsca premiowanego występami w LM. Zgadzam się że reklamowanie tych islamskich pierdół jest takie sobie, mimo że nie jestem ani prawakiem ani lewakiem, ale taki mamy klimat finansowy – tak bardzo zapędziliśmy się w kozi róg że te 25 baniek to dla nas dopływ tlenu. Być może to krótkowzroczne, ale tu i teraz skuteczne i ważne. Sami sobie zgotowaliśmy ten los.

  • Totnik
   5 października 2023, 17:11

   Ale co ważniejsze 25 baniek czy stadion ? :)

  • Omen
   5 października 2023, 17:33

   Odpowiedź wydaje się oczywista :) Problem w tym że w gruncie rzeczy nie wiemy jakie są faktyczne plany Friedkinów oraz nie znamy dokładnych okoliczności co, kto, gdzie i jak. Może uważają że tak czy inaczej to załatwią. Albo że i tak nie będzie stadionu. Wątpię aby nie brali tego pod uwagę.

  • samber
   6 października 2023, 00:04

   Oni nas sponsorują, my ich promujemy w Europie. Nikt ci 25 mln za darmo nie da, nawet Arab. Arabia za wszelką cenę chce zaistnieć w kulturze zachodu i na to nie szczędzą pieniędzy, a to już oczywiście polityka. Bądźmy jednak poważni, od pewnych spraw się nie ucieknie i trzeba jakoś w tym całym świecie umieć się odnaleźć.

  • Petroniusz
   7 października 2023, 14:09

   Idź się lecz, choć chyba już za późno.

 • Totnik
  5 października 2023, 15:37

  A tak swoją drogą jestem ciekaw czy nasza sympatyczna pani dyrektor ma świadomość że jakby żyła w Arabii to by chodziła w prześcieradle i koalce na mordzie i szanowni szejkowie traktowaliby ją na podobnym poziomie co psa, jak to bywa w Islamie ..

  • Adamus
   5 października 2023, 16:58

   Myślę że warto zaznaczyć różnice, żyła czy się urodziła? Bo jeśli urodziła to owszem masz tu rację , pewnie by była traktowana w ten sposób ale jeśli by żyła jako europejka w tym kraju to już nie koniecznie , czasy trochę się zmieniły.

  • Petroniusz
   7 października 2023, 14:08

   Nic nie wie o islamie, ale polaczkowaty pisior się wypowie i ośmieszy. Skąd tacy idioci, jak ten śmieszny totnik, się biorą? Za dużo chyba było marszczenia do plakatu jarka.

 • abruzzi
  5 października 2023, 18:59

  Może to i trochę koliduje z promocją pod Expo 2030. Natomiast głosowanie już w listopadzie w Paryżu, więc zmieni to zero, jeśli chodzi o ewentualne głosy. Rozumiem, żeby ta umowa była podpisana rok temu, ale nie dwa miesiące przed głosowaniem. Araby już wcześniej zapłaciły gdzie trzeba i ile trzeba, żeby mieć te Expo.

  Co do stadionu, to już od lipca zaczęły się poważne problemy i robią się coraz większe, więc tego stadionu i tak nie będzie.

  • takitam
   5 października 2023, 20:29

   Zero zaskoczenia w sprawie stadionu.
   Na miejscu Friedkinów ubogaciłbym stolice piotrową sprzedażą klubu Arabom.

 • samber
  6 października 2023, 00:07

  Stadion? Jak już wszystko się załatwi (co wydaje się być niemożliwym), to laczki będą się kłaść pod buldożery i wywrotki aby stadion nie powstał, albo przynajmniej żeby opóźnić budowę. Ci ludzie nie cofną się przed niczym tak nienawidzą Romę, a dokładniej taki mają kompleks Romy. A nie oszukujmy się, chociaż lazjo to klub wieśniaków, to jednak trochę ich w Romie jest.

 • Canis
  10 października 2023, 09:02

  Zauważyłem że Souloukou służy u nas do robienia zdjęć. To taki właśnie dyrektor do robienia fotek z inwestorami czy jakimiś ważnymi, znaczącymi dla klubu ludźmi.

  • hako
   10 października 2023, 22:00

   Ładna pani w zarządzie to taki typowy motyw w dużych korpo ;p