Cerci: Mogłem wrócić do Romy. Sabatini przestał się odzywać

Wychowanek Romy i były gracz Torino, Alessio Cerci, udzielił wywiadu, w którym przyznał, że w 2014 roku był bliski powrotu do rzymskiego klubu. Do transferu ostatecznie jednak nie doszło.

fot. © atleticodemadrid.com

Alessio Cerci udzielił wywiadu dla calciomercato.it, w którym przyznał, że w 2014 roku był bliski powrotu do Romy. Oto jego słowa:

„Nie chciałem wyjeżdżać z Włoch, pojechałem do Madrytu ostatniego dnia okienka transferowego. Prowadziłem negocjacje z Interem, Milanem i Romą. Opowiem wam pewną anegdotę. Walter Sabatini przyjechał do mojego domu z moim agentem i chciał poznać całą moją rodzinę. Ja chciałem wrócić do Romy i odrzuciłem wszystkie inne oferty. Odbyliśmy świetną pogawędkę, potrzebowałem powrotu do Romy. Mija kilka dni, Sabatini się nie odzywa, a potem czytam wiadomości o Iturbe w Romie. Ostatniego dnia dałem się przekonać i odszedłem do Atletico Madryt. Wtedy chciałem zostać w Torino, ale nie było to możliwe. Chodziło o szacunek. Przyszedł do mojego domu, poznał moich rodziców i nigdy więcej się do mnie nie odezwał. Powinien przynajmniej do mnie zadzwonić, żeby mnie ostrzec. Czułem się oszukany”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Ziomson
  18 lutego 2023, 07:20

  Koniec końców był po prostu cienkim piłkarzem, wiec Roma nie ma
  sobie czego żałować

  • Junkhead
   18 lutego 2023, 08:43

   Imo ma, bo zamiast niego przyszedł jeszcze gorszy piłkarz, Iturbe.

  • samber
   18 lutego 2023, 09:55

   Iturbe i to za grube pieniądze.

 • mold
  18 lutego 2023, 10:07

  Wtedy był w bardzo dobrej formie i kto wie, może gdybyśmy mieli kogoś myślącego na skrzydle a nie Iturbe, bysmy na poważniej powalczyli.

 • PunioLP
  18 lutego 2023, 10:20

  Romano i romanista…szkoda.
  Wtedy wszyscy byli podjarani Iturbe i słusznie . Sprztnelismy go juve sprzed nosa.
  Podobna sprawa jak z Destro. Był talent ale słaba psychika i szybki zjazd do przeciętności.
  Dla Cerciego też był to max ale co by było gdyby grał w domu na SO?

  • samber
   18 lutego 2023, 11:55

   Czy jest jakiś zawodnik którego "sprzątnęliśmy" Jufkom sprzed nosa i na którym dobrze wyszliśmy? Ostatnio co pamiętam to właśnie Iturbe, Schick – bramek nam nie nastrzelali raczej. Lepiej już wygląda sprawa z przejściami z Juve do nas.

 • Rymeryk
  18 lutego 2023, 14:21

  Koniec końców wszyscy stracili, Cerciemu się kariera posypała, a Roma wydała fortunę na nieogara Iturbe. Jakby poszukać to się znajdzie kilka podobnych przypadków, jak np Malcom, który już miał leciec do Rzymu podpisywać kontrakt, a wylądował w … Barcelonie, gdzie potem kopał się po czole i ranił uczucia kibiców. Teraz jest gwiazdą w ruskiej lidze…
  Trochę inna sytuacja, ale teraz w ślady tych grajków idzie Zaniolo…

 • Totnik
  19 lutego 2023, 09:20

  No od Irurbe raczej gorszy nie byłby :)

 • Romulus
  19 lutego 2023, 20:48

  Sabat był dobrym DSem (przynajmniej w porównaniu do następców), ale klasy mu brakowało – to nie jedyna tego typu historia, gdy nie okazał szacunku piłkarzowi.

  A co do Cerciego, to szkoda, gorszy od Iturbe by nie był, a tańszy i romanista