Celik na celowniku Fenerbahce

Klub ze Stambułu miał złożyć ofertę za piłkarza.

fot. © asroma.com

Tureckie kluby od wielu lat lubią łowić piłkarzy z włoskiego rynku lub byłych graczy Serie A. Wybierają przeważnie, z uwagi na ograniczone środki finansowe, piłkarzy bliskich emerytury lub takich, którym niekoniecznie na Półwyspie Apenińskim wyszło. 

Do tej ostatniej kategorii należy Zeki Celik. Maurizio Russo z portalu calciomercato.it podaje, że Fenerbahce przedstawiło Romie ofertę za piłkarza. Mamy ty do czynienia z wypożyczeniem z przymusem wykupu po spełnieniu określonych warunków za 7 mln euro czyli tyle ile Giallorossi zapłacili za gracza przed rokiem, kupując go z Lille. Sam Celik nie zamyka się na przenosiny do Stambułu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • mold
  26 lipca 2023, 08:34

  Z tych dwóch „lokomotyw” Karsdorp i Celik, chyba Holender jest mniej daremny

 • abruzzi
  26 lipca 2023, 08:40

  Chyba tak. Po tym jak przeprosił się z Mourinho i wrócił na chwilę, przed kontuzją, to wyglądał dosyć solidnie. Celik jest daremny w przodzie i robi też błędy w obronie. Może on się bardziej nadaje do gry czwórką w obronie, jak grał wcześniej w karierze. Nie wiem. Tyle tylko, że z kolei Karsdorp w każdym momencie może sobie popsuć kolano, albo jakiś mięsień.

 • scythese
  26 lipca 2023, 08:54

  Jak Lille zdobyło mistrzostwo z Celikiem w podstawie na prawej obronie to nie mam pojęcia.

  • mold
   26 lipca 2023, 09:56

   Może właśnie grali 4 w obronie i dzięki wsparciu bocznych pomocników ta prawa strona nie była tak dziurawa

  • volt17
   26 lipca 2023, 10:13

   Generalnie system z wahadłami jest lepszy albo dla "prawie skrzydłowych" jak Spina albo dla typowych biegaczy jak Dumfries czy Kostić. Typowi boczni obrońcy często się gubią w tym ustawieniu, bo brakuje wsparcia i w obronie i w grze do przodu.

 • Technik
  26 lipca 2023, 13:32

  Dziwię się ludziom którzy przedkładają Celika nad Karsdorpa, bo Turek pracuje i się poci na boisku. Facet jest flopem transferowym, jego wkład w Romę to asysta przy bramce Abrahama, która ten też strzelił na raty. Wypożyczyć za trochę kasy lub i bez opłaty z obowiązkiem wykupu, zdać jego kontrakt Turkom i dziękuję.

 • Konrad Budynek
  26 lipca 2023, 13:46

  Zajebiście! Właśnie ostatnio myślałem o sprzedaży jednego z prawych, ponieważ jest Kristensen, jest Zalewski, jest Karsdorp. My tu szykujemy chyba grunt pod, niestety, zakup Moraty.